نسخه شماره 2347 - 1389/02/16 -


خاتمي مهمان مکاشفه در باب يک ميهماني خاموش


عکس هاي پيمان ابدي در خانه هنرمندان

دفتر موسيقي وزارت ارشاد، حضور حبيب محبيان را در ايران تاييد کرد:
درخواست حبيب از وزارت ارشادبراي انتشار آلبوم جديد


اخبار کوتاه

فرزاد حسني در گفت وگو با مردم سالا ري:
نويسندگي من به حال و هواي خودم و ارتباط با مخاطب بستگي دارد


سراي فرهنگ


نمايشگاه کتاب


 خاتمي مهمان مکاشفه در باب يک ميهماني خاموش  

رئيس جمهور سابق کشورمان سه شنبه شب (14 ارديبهشت) به همراه احمد مسجدجامعي با حضور در خانه هنرمندان ايران از چند نمايشگاه نقاشي، تالارهاي جديدالتاسيس چهارفصل و تماشاخانه ايرانشهر بازديد کرد و به تماشاي نمايش"مکاشفه در باب يک ميهماني خاموش" نشست. 
به گزارش  ايلنا، خاتمي در ابتداي حضورش در خانه هنرمندان از تالارهاي جديد التاسيس چهارفصل و نمايشگاه نقاشي مرتضي اسدي در نگارخانه استاد مرتضي مميز و نمايشگاه نقاشي پگاه لاري در نگارخانه استاد غلامحسين نامي بازديد کرد. 


 عکس هاي پيمان ابدي در خانه هنرمندان 

نمايشگاه عکس هاي " مازيار فرزانه " از زنده ياد " پيمان ابدي" با  عنوان "قاب ابدي" در مجموعه خانه هنرمندان ايران به نمايش گذاشته مي شود.     نمايشگاه قاب ابدي، شامل مجموعه عکس هاي انتخابي مازيار فرزانه از فعاليت هاي زنده ياد ابدي در طول مدت سه سال حضور او در سينماي ايران است که به نمايش گذاشته مي شود.  اين نمايشگاه از 18 ارديبهشت ماه مقارن با سالروز درگذشت پيمان ابدي کارگردان و طراح صحنه هاي اکشن، در تالار تابستان خانه هنرمندان ايران برپا مي شود .
اين نمايشگاه به مدت يک هفته از شنبه 18 ارديبهشت ماه تا پنجشنبه 23 ارديبهشت ماه در داير است.


 دفتر موسيقي وزارت ارشاد، حضور حبيب محبيان را در ايران تاييد کرد:
 درخواست حبيب از وزارت ارشادبراي انتشار آلبوم جديد 

به گفته رييس دفتر موسيقي وزارت ارشاد، حبيب محبيان(معروف به حبيب و خواننده موسيقي پاپ) به ايران سفر کرده و در اين سفر; تنها درخواست مجوز براي انتشار آلبوم ارائه کرده است نه درخواستي مبني بر برگزاري کنسرت.
به گفته رييس دفتر موسيقي ارشاد، حبيب محبيان درخواست خود براي دريافت مجوز انتشار آلبوم را ارائه کرده است.  علي ترابي در اين زمينه به ايلنا، گفت: مدتي قبل ايشان براي انتشار يک آلبوم موسيقي در داخل کشور; درخواستي براي دفتر موسيقي ارشاد نوشته اند، اما صحبتي از برگزاري کنسرت در داخل کشور نبوده است. براي اعطاي مجوز به اين آلبوم نيز همچون آلبوم هاي ديگر و براساس برنامه اداري; مطابق ضوابط عمل خواهيم کرد و درخواست ايشان درحال بررسي است.  وي در پاسخ به اين سوال که علاوه بر ضوابط معمول اعطاي مجوز، در اين بررسي چه موارد ديگري مورد توجه دفتر موسيقي براي اعطاي مجوز است، عنوان کرد: دفتر موسيقي در زمان اعطاي مجوز به آلبوم ها مشخصا موسيقي و شعر آثار را بررسي مي کند.
البته درخصوص صلاحيت  افراد نيز از مراجع ذيصلاح نيز استعلام خواهد کرد.  بررسي اين آلبوم نيز در چارچوب هاي قانوني دفتر موسيقي انجام مي شود و روال متفاوتي نخواهد داشت.  پيش از اين «رضا رشيدپور»، مجري برنامه هاي تلويزيون از برگزاري کنسرت، حبيب، خواننده لس آنجلسي در تهران خبر داده بود. گفته مي شود اسفنديار رحيم مشايي، زمينه هماهنگي براي انتشار آلبوم و احيانا برگزاري کنسرت حبيب را فراهم کرده است.


 اخبار کوتاه 

مهرجويي، کرامتي و طالبي فيلم کودک مي سازند

ژانر فراموش شده کودک و نوجوان به نظر مي رسد در روند احيا شدن قرار دارد چرا که فيلمسازاني نظير داريوش مهرجويي، مسعود کرامتي و محمدعلي طالبي ظرف چند ماه آينده اقدام به ساخت فيلم در اين ژانر خواهند کرد.
به گزارش فارس، از چندين ماه قبل در سيما فيلم بحث تشکيل گروه ويژه کودک و نوجوان مطرح بود که چندي قبل با انتصاب سهيل جهان بيگلري به عنوان مدير گروه کودک و نوجوان و مناسبت هاي سيما فيلم بحث توليد آثار شاخص کودک و نوجوان به طور جدي در سيما فيلم مطرح شده است و براساس آخرين اخبار تاکنون با کارگردانان بزرگي براي ساخت آثار کودک و نوجوان به توافق دست پيدا کرده اند.

«من طرد شده» در اختتاميه جشنواره لس آنجلس

انيميشن «من طرد شده» با صداپيشگي «استيو کارل» در اختتاميه جشنواره فيلم لس آنجلس به نمايش درخواهد آمد.
جشنواره فيلم لس آنجلس امسال 17 ژوئن (17 خرداد) با نمايش فيلم «بچه همه خوب هستند» به کارگرداني «ليزا چولودنتو» افتتاح شده و 27 ژوئن (6 تير) با نمايش انيميشن کمدي «من طرد شده» محصول کمپاني «يونيورسال» و صدا پيشگي «استيو کارل» به کار خود پايان خواهد داد.
انيميشن «من طرد شده» داستان سه دختر بچه يتيم است که حس ترحم شخصيتي به نام «گرو» را برمي انگيزند، تا ماه را براي آنها بربايد.

تشکيل کانون خوانندگان پاپ در خانه موسيقي 

شهلا ميلاني (رييس هيات مديره کانون خوانندگان کلاسيک) از احتمال تشکيل کانون خوانندگان پاپ در خانه موسيقي خبر داد و گفت: کانون خوانندگان موسيقي کلاسيک ما درواقع به شکل کانون پاپ  کلاسيک فعاليت مي کند و خوانندگان پاپ زيادي در آن عضويت دارند. از بدو تاسيس اين کانون موضوع تشکيل کانون خوانندگان پاپ مطرح بود، اما تعداد اين نوازندگان کم بود. به مرور تعداد اين خوانندگان در کانون بيشتر شد. تا جايي که ما پيشنهاد داديم که در هيات مديره کانون يکي از اين هنرمندان هم عضويت داشته باشند. به همين دليل درحال حاضر آقاي هوشنگ پروازي به عنوان نماينده اين هنرمندان در هيات مديره حضور دارند.

«برکت» با بازي پروانه معصومي شروع شد

تصويربرداري فيلم تلويزيوني «برکت» به کارگرداني رضا ابوفاضلي با بازي «پروانه معصومي» در منطقه طالقان در حال انجام است. به گزارش فارس، تصويربرداري فيلم تلويزيوني «برکت» به کارگرداني رضا ابوفاضلي در منطقه طالقان در حال انجام است. تصويربرداري اين فيلم از روز نهم ارديبهشت ماه آغاز شده، و تدوين آن نيز به صورت همزمان در حال انجام است.  به گفته «مهدي بشکوفه» (تهيه کننده اين تله فيلم)، «برکت» بر اساس فيلمنامه اي از شاهد سطاني آزاد و بيژن پورغلام و با حضور جمعي از بازيگران نام آشناي سينما و تلويزيون براي پخش در ايام سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) آماده مي شود.

جشنواره مطبوعات شهري دوسالانه مي شود

در حالي که قرار بود جشنواره سراسري مطبوعات شهري نهم ماه جاري (همزمان با سالروز تشکيل شوراها) برگزار شود شنيده ها از دوسالانه شدن اين جشنواره خبر مي دهد.  به گزارش مهر، بعد از تغيير رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و به دليل برگزار نشدن اين جشنواره در سال گذشته تلاش براي احيا» آن در دوره جديد انجام شد و برنامه ريزيهايي هم در همين خصوص صورت گرفت. از جمله اين تغييرات برگزاري جشنواره مطبوعات شهري به شکل فصلي است به اين ترتيب که اين جشنواره سراسري در پايان هر فصل برگزار شود. همچنين قرار است متناسب با برنامه هاي جديد سازمان از جمله رويکرد خانواده محوري آن و تلاش براي جا انداختن بحث معيشت و کسب حلال در ميان خانواده ها بخش هايي به جشنواره اضافه شود.

معرفي داوران جشنواره تئاتر مقاومت - فتح خرمشهر 

گروه فرهنگ: فرهاد مهندس پور، حسين مسافر آستانه و عبدالرضا حياتي آثار شرکت کننده در سيزدهمين جشنواره ملي تئاتر مقاومت - فتح خرمشهر را قضاوت مي کنند.
به گزارش مردم سالا ري از اين جشنواره، فرهاد مهندس پور کارگردان و مدرس تئاتر، تا کنون کارگرداني آثاري از جمله "روز رستاخيز"، "دير راهبان"، "گاليله" و "مکبث" را در کارنامه هنري خود دارد.  حسين مسافر آستانه نيز تا کنون نمايش هاي از جمله "خورشيد کاروان"، "رستاخيز عشق"، "غزل کفر"، "در قاب ماه" را کارگرداني کرده است.  عبدالرضا حياتي از هنرمندان تئاتر استان خوزستان است که آثاري چون "نسل آتش"، "ديار در خلق"، "شکار شکارچي" را به صحنه برده است.


 فرزاد حسني در گفت وگو با مردم سالا ري:
 نويسندگي من به حال و هواي خودم و ارتباط با مخاطب بستگي دارد 
نويسنده : محمود اکبري نژاد

شما براي چاپ کارتان به سراغ ويراستار رفتيد؟
بله .اين به خاطر احترام به فضاي کتاب و مخاطب اين فضا بود . رفتن به سراغ ويراستار پيشنهاد دوست خوبم "پرويز شهبازي" بود که از اين بابت از او هميشه سپاسگزارم. اتفاق ويراستار کار هم يکي از نويسندگان سرشناس اين روزها است که کتاب هايش با استقبال خيلي خوبي مواجه شده است. "محمد حسين محمدي" نويسنده افغان (نويسنده کار پرفروش انجيرهاي سرخ مزار و تو هيچ گپ نزن) در ويراستاري آدم سخت گيري است اما وقتي توضيحاتم را در مورد کار شنيد به هنگام شروع کار گفت: کار را مي خوانم و با نظر شما ويرايش مي کنم اما اگر از کارتان خوشم نيامد اجازه نداريد اسمم را به عنوان ويراستار بياوريد . وقتي ايميل نهايي فايل صفحه بندي شده را از او دريافت کردم ديدم اسمش را به عنوان ويراستار نوشته است.اين به نوعي شايد تشويق و دلگرمي بود . وقتي از او درباره کيفيت کار پرسيدم گفت: از نظر ساختار و قواعد مرسوم اين کار در حد يک کار متوسط ارزيابي مي شود اما در حوزه کاري شما واقعا نمي دانم و من به او گفتم اگر کتاب "من آقام يا الاغ؟!" که اصولا ادعايي ندارد از نظر محمد حسين محمدي در فضاي داستان نويسي امروز يک کار متوسط به حساب شروع خوبي خواهد بود.  شما اين طور فکر نمي کنيد !
در مورد طرح روي جلد توضيح بدهيد ؟
طرح روي جلد براي من خيلي مهم بود. از همان اول به اين که طراحي روي جلد بايد توسط دوست خوبم "توکا نيستاني" انجام شود فکر کرده بودم. مهم ترين دليلم براي اين کار اين بود که توکا نيز مثل من وبلاگ مي نويسد و با حال و فضاي نوشته هاي وبلاگي آشنايي کامل دارد به همين دليل وقتي در دو جلسه درباره کار حرف زديم گفت: کاريت نباشه. حالاچيزي رو که مي خواهي بهت مي دم. وقتي ايميل طرح را گرفتم با اونچه تو ذهنم بود همخواني کاملي دارد با اين توضيح که دست آقاي نيستاني براي طراحي کاملا باز بود.
شما در انتهاي بعضي از داستان هايتان توضيحاتي داده ايد که نمونه آن در کتاب هاي داستان به ندرت يافت مي شود. درواقع توضيحاتي فراتر از پانوشت. در مورد اين کار مي توانيد توضيح دهيد؟
بله. از نظر حرفه اي داستان بايد خودش حرف خودش را بزند و نيازي به توضيح نداشته باشد و توضيح به صورت محدود و فقط در پانوشت مفهوم دارد. اما من اينجا خواسته ام با توضيحاتم خواننده با منظورم بيشتر آشنا شود. در داستان "از دو زاويه" من درمورد يک مريض بي حرکت مي نويسم که به تدريج بخش هاي مختلف بدنش تحليل مي رود و از کار مي افتد. خوب وقتي اين را مي نوشتم مشخصا به کسي مثل "استيون هاوکينگ" دانشمند آمريکايي معروف فکر مي کردم. دلم مي خواست خواننده وقتي اين داستان را مي خواند کسي مثل او را در ذهن خود  تجسم کند. در واقع يک جور کد دادن اضافي و تاکيدي به مخاطب است . در داستان "راستي علي عابديني کجاست؟" نيز که مشخصا با احترام به فيلم "هامون" ساخته"داريوش مهرجويي" و هامون بازان نوشته شده است نيز توضيحاتي درباره فيلم هامون داده ام. خوب مي دانيد که هامون بازان يک نسل از ما جلوتر هستند يعني کساني که در اواخر دهه چهارم و اوايل دهه پنجم زندگي خودشان هستند و امروزه ميان سال هستند. من تجربيات خودم را درباره هامون بازان نوشتم اما چون مخاطبم اغلب از قشر جوانتر بود لازم بود توضيحاتي درباره تاريخچه فيلم هامون و دلايل گرايش جوانان به آن و استقبال در مورد اين فيلم بنويسم. فکر مي کنم با اين توضيح مخاطبي که با فضاي هامون درزمان اکران آشنايي ندارد مي تواند با داستان به خوبي ارتباط برقرار کند.
پشت جلد کتاب شما نيز با بقيه کتاب ها متفاوت است. در اين مورد توضيح مي دهيد؟
روي هم رفته پشت جلد پيشنهاد ناشر بود براي نشان دادن نوع برقراري رابطه با ترکيب متنوعي از مخاطبان. خوب کساني که در مورد کتاب اظهار نظر کرده اند از بخش هاي مختلفي از جامعه هستند. اين شايد به نوعي بتواند به خواننده در انتخاب کتاب کمک کند.
به عنوان سوال آخر بگوييد که اين شيوه را ادامه خواهيد داد يا خير؟
بستگي به حال و هواي خودم و نيز ارتباط مخاطب با  کار خواهد داشت. البته اين روزها بدجوري به سرم زده وارد فضاي رسمي داستان با رعايت الگوهاي متداول شوم هر چند هميشه از قواعد و ضوابط گريزان بوده ام اما گاهي مواقع نظر دوستان صاحبنظر سخت گير نيز برايم مهم مي شود. شايد براي مخاطبان جدي تر کتاب نيز بنويسم. به قول يکي از دوستان نويسنده ام اگر کتاب بتواند با يک مخاطب و کتابخوان حرفه اي ارتباط برقرار کند حتما با مخاطبان عادي نيز ارتباط برقرار خواهد کرد. در حال حاضر روي يک رمان کار مي کنم که نوشته شده و در مرحله بازنويسي است. دو طرح رمان و طرح يک مجموعه داستان را هم آماده دارم. به قول توکا نيستاني در پشت جلد کتاب چون دوست دارم نويسنده شوم و به آن تظاهر مي کنم بايد عاقبت به آن چيزي تبديل شوم که "کورت ونه گات "هم پيش بيني کرده است. اين هم خودش تجربه اي خواهد بود اما اگر يقين داشته باشم مخاطب با "داستانلاگ" ارتباط برقرار مي کند اين شيوه را در آينده نيز ادامه خواهم داد.


 سراي فرهنگ 

 نشست آموزشي ديابت در فرهنگسراي سلا مت

فرهنگسراي سلا مت با هدف آشنائي و ارتقاي سطح آگاهي شهروندان از بيماري ديابت اقدام به برگزاري نشست آموزشي در تاريخ 16 ارديبهشت کرده است. در اين نشست کارشناس مربوطه به آموزش نحوه کنترل و پيشگيري از عوارض اين بيماري خواهد پرداخت.

حديث خانواده در جهان آرا

کتابخانه شهيد جهان آرا، به منظور آشنايي خانواده ها با مهارت هاي زندگي  نشستي با  عنوان «حديث خانواده» را برگزار مي کند. در اين نشست که با حضور خانم جعفري برگزار مي شود، به مسائل آثار ازدواج و وظايف همسران پرداخته مي شود. شايان ذکر است نشست بعدي در تاريخ 26 ارديبهشت برگزار مي شود.

شعرخواني و نقد ادبي در منطقه 6

سومين جلسه نشست هاي «شعر خواني و نقد ادبي» روز پنج شنبه 16 ارديبهشت در فرهنگسراي سرو برگزار مي شود. به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 6، در اين جلسات موضوعات مختلف شعري و ادبي، توسط شاعران برجسته کشور، مورد بررسي و نقد قرار مي گيرد. شايان ذکر است جلسات شعرخواني  و نقد ادبي پنج شنبه هر هفته از ساعت 18 لغايت 20 در فرهنگسراي سرو برگزار و شرکت براي عموم علا قه مندان آزاد است. علا قه مندان مي توانند به فرهنگسراي سرو، واقع در خيابان ولي عصر(عج)، ضلع شمالي بوستان ساعي، کوي ساعي 2، مراجعه کنند.

مسابقه کتابخواني همسايه ها در فرهنگسراي گلستان

مسابقه کتابخواني  «همسايه ها» به منظور ترويج فرهنگ همسايه داري با تاکيد بر فرهنگ وحقوق آپارتمان نشيني در فرهنگسراي گلستان برگزار خواهد شد. در اين مسابقه کتابخواني سوالا ت با موضوعاتي چون: تعريف فرهنگ آپارتمان نشيني و عوامل ارتقاي آن، اهميت روابط و حقوق همسايگان در قبال يکديگر، اهميت آشنايي مديران آپارتمان ها به قوانين حقوقي و شهري و... طرح شده است. سوالا ت مسابقه کتابخواني از 2/18 تا 89/2/30 در اختيار شهروندان قرار خواهد گرفت.

«ريحانه» در فرهنگسراي انقلا ب

فرهنگسراي انقلا ب سلسله کارگاه هاي «ريحانه» با رويکرد کاربردهاي حجاب اسلا مي در زندگي فردي و اجتماعي شهروند امروز را برگزار مي کند. در اين سلسله برنامه ها با استناد به روايات اهل بيت (ع) و منابع مکتوب در عرصه اخلا ق اسلا مي و قرآن، چارچوبي امروزي و کاربردي درباره چگونگي برخورداري از حجاب در يک زندگي سالم ارايه مي شود. در اين همايش ها پس از ارايه سخنراني درباره موضوعات خاص، فرهنگ  حجاب، جلسه پرسش و پاسخ آغاز و مشاوره هاي فردي و اجتماعي در موضوعات گوناگون ديني، روان شناسي، تربيتي و خانوادگي ارايه مي شود. اقتصاد زندگي، خانواده، مناسبات و روابط اجتماعي، بهداشت و سلا مت، تفکر، معاشرت، سياست، عرفان، تکنولوژي، قانون، فرهنگ، متانت و حجاب بهترين پوشش حجاب است. فطرت و حجاب، پوشش و حجاب، عفت و حجاب، فلسفه و حجاب، قرآن و حجاب (تفسير و توجه به سوره نور و احزاب) و تاريخچه حجاب (نظريه هاي قديم و جديد) ماورا»الطبيعه جايگاه هستي شناختي انسان، پرورش روح و جسم، تعليم و تربيت از جمله سرفصل هاي موضوعي اين سلسله همايش ها با موضوع حجاب به شمار مي آيند که تمام آنها با نگاه به موازين و اصول اخلا ق اسلا مي و قرآني به عنوان مکتب جامع زندگي با مصداق ها و مثال هاي عيني تحليل و بررسي خواهند شد.

نمايشگاه کاريکاتور و عکس در خانه فرهنگ مسافر

خانه فرهنگ مسافر با مشارکت نيروي انتظامي نمايشگاه عکس و کاريکاتور را در تاريخ دوازدهم ارديبهشت الي بيستم ارديبهشت ماه ساعت 8 الي 18 برگزار مي نمايد. اين نمايشگاه به منظور آشنايي مردم با مقوله رفتار با فرزندان و نحوه برخورد با قرص ها و داروهاي روانگردان و برخورد صحيح با دختران فراري برگزار شده است. شايان ذکر است در اين نمايشگاه 40 قطعه عکس در معرض ديد قرار گرفته و بازديد براي عموم آزاد است.


 نمايشگاه کتاب 

خاطرات آيت الله هاشمي رفسنجاني
در نمايشگاه کتاب

کتاب جديد کارنامه و خاطرات آيت الله هاشمي رفسنجاني با عنوان «دفاع و سياست» منتشر شد.  به گزارش ايسنا، اين کتاب که خاطرات روزنوشت سال  1366 آيت الله  هاشمي رفسنجاني را دربر دارد، در  800 صفحه با شمارگان  3300 نسخه و قيمت  12 هزار تومان به اهتمام عليرضا هاشمي از سوي دفتر نشر معارف انقلاب انتشار يافته است و در نمايشگاه کتاب تهران عرضه مي شود.  در اين کتاب بيش از  300 عکس و سند تاريخي، که برخي از آن ها منحصر به فرد است، به چاپ رسيده است.  حرف اول اين کتاب به قلم آيت الله هاشمي رفسنجاني که تاريخ  88/10/17 را در پاي خود دارد، با بخش هايي همچون دفاع و سياست، شروع و پايان خوب، حجم عمليات آفندي، ساير بخش هاي جنگ، شرارت هاي هوايي و بمباران مناطق غيرنظامي، صنايع نظامي، پشتيباني و مهندسي جنگ، مقايسه دو طرف جنگ، سياست در جنگ، مجلس شوراي اسلامي، حزب جمهوري اسلامي، سفرها، نرخ گذاري و کنترل قيمت ها، ادغام،  حضور رييس جمهور در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل، تاسيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، قانون کار، گروگان ها در لبنان،  آيت الله منتظري و اصلاح وصيت نامه امام(ره) همراه است.  در يادداشت پشت جلد اين کتاب آمده است: «نتيجه مجموعه تلاش هاي سياسي، صدور قطعنامه  598 شوراي امنيت در تاريخ  29 تير  1366 به اتفاق آرا براي آتش بس شد. عراق بدون درنگ آن را پذيرفت و ايران پس از بررسي محتواي قطعنامه و بيان اشکالات آن، پس از مشورت هاي فراوان و استفاده از راهنمايي هاي کارساز امام راحل، تصميم گرفت که قطعنامه را نه رد کند و نه بپذيرد.

مسيرهاي ورودي به نمايشگاه کتاب تهران اعلام شد 

مدير کميته رفاهي بيست و سومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، مسيرهاي ورودي بازديدکنندگان را از سه جهت شمال، جنوب و شرق به مصلي امام خميني(ره) اعلام کرد. "سيداحمد موسوي" اظهار داشت: درهاي شماره يک، دو، سه (پايانه تاکسيراني) و در شماره چهار (پايانه اتوبوسراني) و همچنين ايستگاه متروي شهيد بهشتي در جنوب مصلي امام خميني(ره)، نزديک ترين مسير به سالن ناشران عمومي، ناشران دانشگاهي و بخش ريالي و ارزي ناشران خارجي (لاتين و عرب) به شمار مي آيند.  وي در ادامه افزود: درهاي شماره 17، 18 و 19 و ايستگاه متروي مصلاي امام خميني(ره) در شمال مصلي، نزديک ترين مسير به سالن هاي ناشران آموزشي، ناشران کودک و نوجوان، سالن سازمان ها و نهادها و سالن سرگرمي کودک و نوجوان هستند.  به گفته موسوي، در شماره 12 در شرق مصلي از خيابان شهيد قنبرزاده، روبروي خيابان خرمشهر، نزديکترين مسير ورود به سالن ناشران عمومي، دانشگاهي و همچنين ناشران خارجي در بخش ارزي نمايشگاه هستند.  مدير کميته رفاهي بيست و سومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران تصريح کرد: درهاي شماره 14، 15 و 16 در خيابان شهيد قنبرزاده نيز مسيرهاي منتهي به سالن هاي ناشران دانشگاهي و کودک و نوجوان هستند.  بيست  و سومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت سال جاري در مصلاي امام خميني (ره) برپاست.

500 عنوان کتاب دانشگاهي علمي کاربردي
در نمايشگاه کتاب ارائه مي شود
 

انتشارات دانشگاه جامع علمي کاربردي با بيش از 500 عنوان کتاب در بيست و سومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران حضور دارد.     دانشجويان و استادان اين دانشگاه و علاقه مندان به آموزش هاي علمي کاربردي مي توانند از ساعت 10 تا 18 با مراجعه به غرفه انتشارات دانشگاه واقع در سالن ناشران دانشگاهي، سالن شماره 17، راهرو 10، غرفه 15 از کتاب هاي به نمايش گذاشته شده، بازديد کنند.