نسخه شماره 2345 - 1389/02/14 -

فراز کمالوند:
نامزد سرمربيگري رئال مادريد هستم


احتمال انتقال تيم فوتبال راه آهن به مشهد
سعيدلو: استاندار با مديرعامل راه آهن صحبت مي کند
قلعه نويي پس از قهرماني تيم سپاهان:
عده اي خودشان را به آدم هاي سياسي فروختند

علي کريمي:
دليل رفتار تماشاگران را از کاشاني بپرسيد

جواد نکونام و مسعود شجاعي:
در صورت پيشنهاد خوب اوساسونا را ترک مي کنيم


پرداخت 400 هزار دلا ري فدراسيون به برانکو


اخبار داخلي


 فراز کمالوند:
  نامزد سرمربيگري رئال مادريد هستم 

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: از قول يک مقام مسوول بنويسيد من هم نامزد سرمربيگري رئال مادريد هستم.
به گزارش فارس، فراز کمالوند پس از شکست 3 بر 2 برابر مس کرمان گفت: به سه دليل شکست خورديم اول اينکه در فاصله 20 روز سه بازي انجام داديم، دوم نداشتن انگيزه بازيکنان و سوم شيطنت رسانه ها.
وي تاکيد کرد: مدام از قول يک مقام مسوول در نشريات عنوان مي شد اگر تراکتورسازي در سه بازي آخر برنده نشود فراز کمالوند برکنار مي شود. نمي دانم اين مقام مسئول از کجا آمده است. ناصر شفق که در اسپانيا بود و من با او تماس گرفتم و مديرعامل گفت چنين حرفي نزده است. سرپرست تيم نيز مي گويد اين حرف را نزده;  پس چه کسي چنين حرفي را زده است.
سرمربي تراکتورسازي با اشاره به نامزدهاي جانشيني خود در رسانه ها گفت: 70 نفر را جانشين من کرده اند. حتي گوارديولا نيز کانديداي جانشيني من شده است. از شما مي خواهم از قول يک مقام مسوول بنويسد من هم نامزد سرمربيگري رئال مادريد هستم.
وي اظهار داشت: يکسري افراد دوست ندارند من در تراکتورسازي بمانم اما همين جا مي گويم اگر در تراکتورسازي بمانم ساير تيم ها بايد براي نايب قهرماني بجنگند و تراکتورسازي قهرمان فصل آينده است. هرچند توقع زياد ايجاد کرده اند انگار که من بايد اين تيم را قهرمان جهان کنم در حالي که مقام ششمي براي تراکتورسازي در اولين فصل حضور در ليگ برتر رتبه خوبي است.


 احتمال انتقال تيم فوتبال راه آهن به مشهد 
 سعيدلو: استاندار با مديرعامل راه آهن صحبت مي کند

رييس سازمان تربيت بدني گفت: دوست دارم خراسان در ليگ برتر فوتبال نماينده داشته باشد.
به گزارش ايسناعلي سعيدلو در حاشيه بازديد از ورزشگاه ثامن مشهد در جمع خبرنگاران افزود: وجود يک تيم خوب فوتبال در استان خراسان رضوي لازم است، ولي بدانيد که آسمان به زمين نيامده و شکست جزيي از فوتبال در ورزش است.
وي ادامه داد: خراسان تيم هاي ورزشي خوبي دارد و مي تواند در ديگر رشته ها در کشور مدال کسب کند. مسوولان ورزش استان به دنبال حضور يک تيم از خراسان رضوي در ليگ برتر فوتبال هستند، ولي خودم شخصا اعتقادي به خريدن امتياز ندارم و معتقدم بايد يک تيم با برنامه ريزي و پشتيباني مناسب به ليگ برتر صعود کند.
سعيدلو خاطرنشان کرد: قبول دارم که وضعيت ابومسلم از لحاظ مالي خوب نبوده است ولي همه چيز که پول نيست و هيات مديره و نحوه مديريت هم تاثيرگذار است.  وي تصريح کرد: با اين وجود قبول دارم که توزيع امکانات ميان تيم هاي فوتبال کشور متعادل نبوده و غيرمنصفانه است، اما برنامه داريم که اين موضوع نيز اصلاح شود.
رييس سازمان تربيت بدني خاطرنشان کرد: با اين وجود قرار شده است استاندار خراسان رضوي با مديرعامل راه آهن کشور در رابطه با انتقال تيم راه آهن به خراسان رضوي صحبت کند.
وي در خصوص جايگاه ايران در بازي هاي آسيايي گوانگجو اظهار داشت: براي جواب دقيق به اين سوال بايد اطلاعات خود را به روز کنم تا بتوانم يک جواب دقيق به شما بدهم ولي مطمئن باشيد که اين را اعلام خواهم کرد، چون دانستن حق مردم است.
رييس سازمان در پاسخ به سوال خبرنگاري که عنوان کرد: "علي آبادي پيش بيني کرده بود ايران در بازي هاي آسيايي گوانگجو چهارم مي شود، حال نظر شما چيست؟" پاسخ داد: ايشان نظر خودش را گفته است و هر کسي مي تواند آرزوهايش را بگويد و در بيان آن مختار است.


 قلعه نويي پس از قهرماني تيم سپاهان:
 عده اي خودشان را به آدم هاي سياسي فروختند  

سرمربي تيم فوتبال سپاهان پس از قهرماني تيمش در ليگ برتر گفت: سپاهان اصلي من را در سال آينده خواهيد ديد.
به گزارش ايسنا، امير قلعه نويي افزود: تيم امسال 40 درصد نسبت به سال قبل تغيير داشت و با وجود اين تغيير موفق شديم در يک تورنمنت 36 هفته اي، به قهرماني برسيم اما در سال آينده تيم اصلي من را خواهيد ديد.
قلعه نويي خاطرنشان کرد: از سقوط ابومسلم به ليگ دسته اول ناراحت هستم زيرا که من هم استاني ابومسلمي ها هستم و اميدوارم که استاندار خراسان رضوي فکري براي حضور دوباره ابومسلم در ليگ برتر بکند.
سرمربي تيم فوتبال سپاهان تصريح کرد: اکنون که ما قهرمان هم شديم، مي دانم که بيانيه هاي عده اي آماده است. من براي آن دسته آدم هايي که به خاطر گرفتن پست هاي کوچک به عنوان مثال يک آکادمي فوتبال خود را به آدم هاي سياسي مي فروشند ناراحتم. اين آدم ها براي اندکي پول خود را فروخته اند و ناپاکي فوتبال اين است.
قلعه نويي ادامه داد: يک داور در کل ليگ با ما بود که از او متشکرم و آن هم داور الهي بود. سپاهان بهترين خط حمله،  آقاي گل ليگ و همچنين کمترين باخت را در ليگ داشت که تمام اين ها لطف خداوند بود.
وي ادامه داد: خدا مي خواست با قهرماني ما يک سري آدم ها مسخره شوند و خدا را از اين بابت شاکرم.
قلعه نويي ادامه داد: آدم هاي سياسي مي آيند و يک روز خواهند رفت و براي آنهايي متاسفم که پس از 30 سال حضور در ورزش، خودشان را به اين آدم هاي سياسي فروختند و پا روي همه چيز گذاشتند.
سرمربي تيم فوتبال سپاهان در ادامه در پاسخ به سوالي درخصوص ناکامي تيمش در ليگ قهرمانان آسيا تصريح کرد: ما در يک ماراتن، با انجام 36 بازي سخت قهرمان شديم و قهرماني در چنين مسابقه هايي عيار يک تيم،  مربي و بازيکنانش را مشخص خواهد کرد.
وي افزود: در ابتدا هم گفته ام که مقصر اصلي ناکامي سپاهان در آسيا اول من بودم و بعد اينکه ما در آسيا کم شانس نيز بوديم.
قلعه نويي درخصوص تمديد قراردادش در سال آينده با تيم سپاهان اصفهان گفت: هنوز هيچ چيز مشخص نيست و در آينده تصميم مي گيرم.


 علي کريمي:
 دليل رفتار تماشاگران را از کاشاني بپرسيد  

علي کريمي گفت:  دليل رفتار متفاوت تماشاچيان پرسپوليس نسبت به بازي رفت در قبال من را از سرپرست موقت باشگاه پرسپوليس بپرسيد!
به گزارش ايسنا، علي کريمي پس از بازي تيم هاي پرسپوليس و استيل آذين گفت:  اين بازي کيفيت خوبي نداشت چرا که زمين لغزنده بود و شرايط را براي هر دو تيم سخت کرد. البته از حق نبايد گذشت که پرسپوليس کمي بهتر از ما در اين شرايط کار کرد.
کريمي درباره رفتار تماشاچيان پرسپوليس عليه او که هر موقع صاحب توپ مي شد فرياد مي زدند، گفت: اين شرايط در بازي رفت با پرسپوليس وجود نداشت و همه  اين تماشاچيان من را تشويق مي کردند، بايد اين موضوع را از سرپرست موقت باشگاه پرسپوليس بپرسيد که چرا اين اتفاقات در اين مقطع از ليگ در ورزشگاه آزادي رخ مي دهد.
وي افزود: علي کريمي که هيچ، اما آقايان با عابدزاده نيز رفتار خوبي نداشتند، فقط مي توانم بگويم متاسفم. چيزي نمي توانم بگويم و شما بايد دليل اين کار را از مسئولان باشگاه پرسپوليس بپرسيد.
کاپيتان سابق پرسپوليس ادامه داد: البته معتقدم اين يک کار برنامه ريزي شده در روي سکوهاي استاديوم آزادي بود.
من مي دانستم قرار است چنين برخوردهايي صورت گيرد; لذا از قبل خودم را آماده کرده و با ديدن اين وضعيت شوکه نشدم.


 جواد نکونام و مسعود شجاعي:
 در صورت پيشنهاد خوب اوساسونا را ترک مي کنيم  

جواد نکونام و مسعود شجاعي گفتند در صورتي که پيشنهادهاي قابل توجهي داشته باشند اوساسونا را در پايان فصل جاري رقابت ها ترک خواهند کرد.
به گزارش ايسنا جواد نکونام گفت: هنوز يک سال ديگر با اوساسونا قرارداد دارم. از حضور در فوتبال اسپانيا و شهر پمپلونا راضي هستم و اينجا بسيار راحتم. در صورتي که پيشنهادهاي خوبي داشته باشم اوساسونا را ترک خواهم کرد ولي در حال حاضر در اين تيم هستم. با اين تيم قرارداد دارم و از حضور در اوساسونا هم بسيار خوشحالم.
نکونام درباره حضور احتمالي اوساسونا در ايران و جام چند ديدار دوستانه هم گفت از اين موضوع اطلاعي ندارد.
او ادامه داد: اسپانيا کشور بسيار خوبي است و مي تواند محل مناسبي براي برپايي اردوها براي تيم هاي ايراني باشد. دماي مناسب هوا و همچنين امکانات اسپانيا مي تواند اينجا را به کشوري براي برپايي اردو مکان مناسبي معرفي کند.
نکونام در بخش ديگري از صحبت هاي خود به حضور لژيونرهاي ايراني در فوتبال اروپا اشاره کرد و گفت: به نظر من مهدي مهدوي کيا موفق ترين لژيونر ايراني در اروپا بود.
نکونام درباره تيم ملي فوتبال اظهار نظر نکرد و تنها گفت که حرف هايش را در اين باره پيش تر و به هنگام برگزاري قرعه کشي جام ملت هاي آسيا زده است.
مسعود شجاعي هم گفت: يکسال ديگر با اوساسونا قرارداد دارم. در حال حاضر از باشگاه ديگري هم پيشنهاد دارم اما آن باشگاه هم شرايط متفاوتي با اوساسونا ندارد. در اينجا راحتم و اگر بخواهم از اوساسونا جدا شوم بايد پيشنهادي از اين تيم بهتر داشته باشم.
شجاعي درباره برخي گفته ها پيرامون اختلاف نظرش با افشين قطبي سرمربي تيم ملي هم گفت: نمي دانم چرا چنين حرفي گفته مي شود. اين درگيري فرضي ساخته و پرداخته ذهن برخي روزنامه نگاران است. من صحبت هايي کردم و از صحبت هاي من برداشت هايي شد که هرگز منظور من نبوده است. من با افشين قطبي اختلاف نظري ندارم و اين موضوع را رد مي کنم. بازيکن تيم ملي هستم و همانند هر بازيکن به نظر مربيان احترام گذاشته و مي گذارم.

 کهکشاني ها برابر اوساسونا پيروز شدند

سرنوشت قهرمان رقابت هاي لاليگا به هفته هاي پاياني کشيده شد.
به گزارش ايسنا، يکشنبه شب رقابت هاي لاليگا پيگيري شد که در مهمترين ديدار رئال مادريد رقيب سرسخت بارسلونا در صدر جدول موفق شد با نتيجه 3 بر 2 اوساسونا را از پيش رو برداشته تا کماکان اختلاف اين دو تيم در عدد يک باقي بماند.
رئال مادريد که تا پيش از اين ديدار 86 امتيازي بود با پيروزي برابر اوساسونا 89 امتيازي شد و با يک اختلاف امتياز نسبت به بارسلونا دررده دوم قرار گرفت.
گل هاي رئال مادريد را در اين ديدار کريستيانو رونالدو (2بار) و مارسلو به ثمر رساندند. دو گل اوساسونا را هم خورخه آراندا و وادوژ وارد دروازه تيم مادريدي کردند.  در اين ديدار جواد نکونام از ابتدا براي اوساسونا به ميدان رفت و مسعود شجاعي از دقيقه 60 وارد زمين شد.


 پرداخت 400 هزار دلا ري فدراسيون به برانکو 

رييس فدراسيون فوتبال گفت: نظرAFC  اختصاص چهار سهميه براي باشگاه هاي فوتبال ايران است اما تصميم نهايي را بايد کميته ليگ حرفه اي کنفدراسيون و با توجه به پيشرفت کشورها بگيرد.
به گزارش ايسنا، علي کفاشيان درباره عملکرد تيم هاي ايراني در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا گفت: قطعا عملکرد بهتري نسبت به سال گذشته داشتيم. با توجه به اينکه ليگ قوي و خوبي داريم اين انتظار مي رفت که چنين نتايجي کسب شود، با اين حال بايد به لحاظ فني خودمان را قوي تر کنيم و به سمت استانداردهاي بالا حرکت کنيم.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا فکر مي کنيد کنفدراسيون آسيا بار ديگر چهار سهميه را به فوتبال ايران بدهد گفت: نظر کنفدراسيون برروي فوتبال ايران بسيار مثبت است. البته تصميم نهايي را بايد کميته ليگ حرفه اي آسيا بگيرد و قطعا پيشرفت ديگر کشورها هم در دادن تعداد سهميه بسيار مهم خواهد بود.
وي درباره جلسه يکشنبه خود با سعيدلو و تاکيد رييس سازمان تربيت بدني بر تشکيل فدراسيون فوتسال گفت: به سعيدلو هم گفتم که يکي از نگراني هاي ما اين است که فوتسال زيرسايه فوتبال گم نشود. به همين خاطر فدراسيون فوتبال تشکيلات فوتسال و فوتبال ساحلي را از هم جدا کرد و همچنين سازمان ليگ فوتسال را تشکيل داديم. کميته فوتسال هم اکنون به طور مستقل اداره مي شود و حتي در فکر اين هستيم که مکان مستقلي را هم براي فوتسال در نظر بگيريم. رييس فدراسيون فوتبال درباره وضعيت نامشخص تيم اميد و صحبت هاي ضدونقيضي که پيرامون غلامحسين پيرواني مطرح مي شود گفت: هيات رئيسه فدراسيون فوتبال مي گويد پيرواني بايد به تيم اميد بازگردد. ما هم اين مسئله را مي پذيريم اما فدراسيون براي خودش شرايطي دارد که پيرواني تا به حال اين شرايط را قبول نکرده است. بايد مذاکرات انجام شود تا وضعيت مشخص شود. کميته ملي المپيک هم موافق بازگشت پيرواني نيست.
کفاشيان درباره احتمال حضور عليرضا منصوريان در ترکيب تيم ملي و اين انتقاد که با حضور احتمالي منصوريان اکثر کادر فني تيم ملي از پيشکسوتان استقلال تشکيل خواهد شد، گفت: منصوريان يکي از پيشنهادهاي قطبي است، اما اينکه با آمدن او وزن استقلالي هاي تيم ملي زياد مي شود حرف درستي نيست. تيم ملي متعلق به ايران است و نبايد تيم ملي را اينطور ببينيم. همه ما ايراني هستيم و مي خواهيم براي تيم ملي تلاش کنيم.
کفاشيان از صدور حکم دادگاه عالي ورزش درباره پرونده شکايت برانکو ايوانکوويچ خبر داد و گفتCAS : فدراسيون فوتبال را به پرداخت 400 هزار دلار محکوم کرده که ما به دنبال راهي هستيم تا اين حکم تغيير کند.
وي در پايان در پاسخ به اين سوال که کميته انضباطي اعلام کرده براي صدور حکم شکايت دايي ازفدراسيون منتظر نظر شماست گفت: ما يکسري از مدارک و مستندات خود را به کميته انضباطي داديم تا اين کميته درباره اين پرونده تصميم گيري کند.


 اخبار داخلي 

شيث رضايي:
استيل آذين ارزش کري  خواندن نداشت

مدافع پرسپوليس گفت: شاهد يک بازي يک طرفه و برتري مطلق پرسپوليس بوديم و اين نشان مي دهد استيل آذين ارزش کري  خواندن نداشت.
به گزارش فارس: شيث رضايي پس از تساوي بدون گل تيم هاي پرسپوليس و استيل آذين عنوان کرد: به رغم نتيجه بازي خوشحالم نشان داديم که فقط يک پرسپوليس داريم و اين تيم، دومي ندارد. استيل آذين در طول 90 دقيقه و در برابر موقعيت هاي صد در صد ما حتي يک موقعيت گل هم نداشت.
اين بازيکن گفت: کرکري که در دو هفته اخير براي بازي با استيل آذين به راه افتاده بود، اصلا ارزشش را نداشت، چون در طول بازي شاهد يک بازي يک طرفه و برتري مطلق پرسپوليس بوديم.
وي با تاکيد بر يک طرفه بودن بازي به نفع پرسپوليس گفت: من براي بازيکنان حريف، احترام زيادي قائلم اما نام پرسپوليس از هر شخص و جرياني بزرگتر است. بازيکنان، مي آيند و مي روند اما اين پرسپوليس است که مي ماند.

 دوچرخه سواران معلول در مسير آمادگي گوانگجو

 نخستين مرحله از اردوي آمادگي تيم ملي دوچرخه سواري جانبازان و معلولان از 14 ارديبهشت در تهران آغاز مي شود.
به گزارش  روابط عمومي فدراسيون جانبازان در اين اردو که جهت آمادگي ورزشکاران اعزامي به مسابقات آسيايي گوانگجوي چين تا بيست و سوم ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت، 17 ورزشکار برگزيده رقابت هاي قهرماني کشور حضور مي يابند.
مرحله نخست تمرينات تيم دوچرخه سواري کشورمان به سرمربيگري علي پورمهر و مربيگري عليرضا احمدجوشقاني در ورزشگاه آزادي و جاده هاي اطراف برگزار مي شود.  آخرين مرحله از اين اردوها نيز در کشور هند برگزار خواهد شد.  دوچرخه سواران ملي پوش جانباز و معلول کشورمان در مسابقات فسپيک درسال 87 موفق به کسب 2 مدال طلا و يک نقره شدند.  بازي هاي آسيايي 2010 از 21 آذرماه درشهر گوانگجوي چين آغاز مي شود.

 مهدوي کيا:
چون دايي مربي ام بود برايش دسته گل بردم

 کاپيتان استيل آذين گفت: مثل هميشه دوست دارم به افرادي که از آنها چيزي ياد گرفتم احترام بگذارم به همين دليل براي دايي دسته گل بردم.
مهدي مهدوي کيا درباره تساوي بدون گل برابر پرسپوليس عنوان کرد: بازي با کيفيتي برگزار نشد و به نظرم دو تيم از نتيجه بازي رضايت نداشتند. پرسپوليس دوست داشت ببرد تا در سکوي سوم ليگ برتر قرار گيرد و استيل آذين هم براي رفتن به آسيا مي جنگيد.
اين بازيکن درباره رويارويي با هواداران پرسپوليس پس از سال ها گفت: اتفاقي خاصي رخ نداد. اين بازي هم مثل بازي هاي گذشته بسيار معمولي و عادي بود اما در دقايقي از بازي انتظار نداشتم هواداران عکس العمل خوبي برابر ما نشان ندهند.

سومين مرحله اردوي تيم ملي گلبال
 آغاز مي شود

تيم ملي گلبال کشورمان در راستاي حضور در رقابت هاي جهاني انگلستان و بازي هاي آسيايي 2010 گوانگجو سومين مرحله اردوي تمريني خود را در تهران آغاز کرده است.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون نابينايان و کم بينايان، تيم ملي گلبال آقايان ايران که چندي پيش به مقام قهرماني آسيا رسيد و جواز حضور در رقابت هاي جهاني شيفيلد انگلستان را کسب کرد، سومين مرحله اردوي خود را در ورزشگاه هرندي تهران آغاز مي کند و تمرينات خود را تا روز 21 ارديبهشت ادامه خواهد داد و طبق برنامه قرار است در تورنمنت بين المللي اسلووني شرکت نمايد.

صمد مرفاوي:
فکر کردن به فصل بعد زود است

صمد مرفاوي به خاطر کسب سه امتياز در ديدار برابر شاهين بوشهر از بازيکنان تيمش تشکر کرد.
به گزارش ايسنا، سرمربي تيم فوتبال استقلال پس از پيروزي بر شاهين بوشهر گفت: در شرايط خيلي سختي اين سه امتياز باارزش را به دست آورديم. ما پس از ديدار برابر الجزيره بلافاصله راهي تهران شديم و تنها پس از يک جلسه تمرين ريکاوري، به بوشهر سفر کرديم.
وي ادامه داد: از تمام بازيکنانم به خاطر کسب اين پيروزي، تشکر مي کنم. بازيکنانم به خوبي توانستند جاي خالي غايبين را پر کنند.
سرمربي استقلال در پاسخ به انتقادات خبرنگاران بوشهري نسبت به عملکرد محمود ياوري سرمربي تيم شاهين گفت: من در مورد تفکرات آقاي ياوري صحبتي نمي کنم. او پيشکسوت من است و به تفکرات او احترام مي گذارم.  مرفاوي در پاسخ به اين سوال که فصل بعد در استقلال خواهد ماند يا خير گفت: من به اين چيزها فکر نمي کنم و فکر کردن در اين رابطه زود است. تمام فکر و ذکر من بازي با راه آهن است.