نسخه شماره 2333 - 1389/01/31 -

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس مطرح کرد:
پيشنهاد از رده خارج کردن 5 ميليون خودروي فرسوده در برنامه پنجم توسعه

اطلاعيه شهرداري تهران درباره برخي خبرسازي هاي رسانه اي
هيچگونه تغيير مديريتي در دستور کار شهرداري تهران نيست

مدير عامل شرکت بهره برداري مترو خبر داد:
پيش بيني افزايش استفاده از بليت اعتباري مترو در سال جاري تا مرز 75 درصد

مدير عامل شهرسازي و طرح هاي شهري شهرداري تهران خبر داد:
طرح موضعي بازار تهران در دست بررسي است

پورزرندي خبر داد:
پروژه اصلاح حساب هاي شهرداري تهران خاتمه يافت


اخبار کوتاه


خبر


 رئيس کميسيون اقتصادي مجلس مطرح کرد:
 پيشنهاد از رده خارج کردن 5 ميليون خودروي فرسوده در برنامه پنجم توسعه  

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس گفت: امروزه يکي از مشکلات کشور ما به خصوص در تهران، ترافيک و آلودگي هواي ناشي از تردد خودروهاي فرسوده است از اين رو در برنامه پنجم توسعه پيشنهاد خروج سالانه يک ميليون خودروي فرسوده را داده ايم.  به گزارش سما، ارسلان فتحي پور با بيان اين مطلب افزود: براساس اين پيشنهاد طي 5 سال برنامه پنجم، 5 ميليون خودروي فرسوده از رده خارج مي شود که همين اتفاق باعث کاهش آلودگي هوا و ترافيک در کلانشهرها به خصوص تهران خواهد بود.  وي همچنين در خصوص ديگر دغدغه هاي کلانشهر تهران و حمايت هاي مجلس براي رفع آن اذعان داشت: خوشبختانه تعامل مجلس با شهرداري تهران و کل شهرداري ها خوب بوده و در يکي دو سال گذشته مجلس مصوبات خوبي را در راستاي ارزش افزوده، واردات کالاها، خودروها، تخصيص اعتبار به شرکت مترو و... داشته است. به اعتقاد اين نماينده مجلس، بايد با اولويت هاي خاصي به شهرداري ها کمک شود. با وجود آلودگي ها، ترافيک هاي سنگين و با کمبود اعتبارات در شهرداري هاي شهرستان هاي کوچک ، بايد اختلافات سياسي و اظهارنظرهاي غيرکارشناسي را کنار گذاشته و براي حل مشکلات همت خود را مضاعف کنيم.  اين نماينده مجلس ادامه داد: امسال از سوي مقام معظم رهبري سال همت مضاعف و کار مضاعف ناميده شده و بايد با اين ذهنيت دست به دست دهيم و اختلافات را کنار گذاشته و عقب ماندگي هاي برنامه قبلي را جبران کنيم به خصوص در مورد شهرداري ها.   فتحي پور افزود: بحث هاي سياسي در کشور وجود دارد، اما وظيفه ما اين است که کار را با سياست ارتباط ندهيم و همه براي يک هدف که آن هم چيزي جز  خدمت به مردم مسلمان ايران نيست، تلاش کنيم.


 اطلاعيه شهرداري تهران درباره برخي خبرسازي هاي رسانه اي
 هيچگونه تغيير مديريتي در دستور کار شهرداري تهران نيست  

به دنبال انتشار مطالبي خلاف واقع در برخي محافل رسانه اي مبني بر ملاقات شهردار تهران با برخي مقامات عالي رتبه نظام و نارضايتي مقام هاي ياد شده از حوزه فرهنگي، اجتماعي و رسانه اي شهرداري تهران، اداره کل روابط عمومي و بين الملل شهرداري با صدور  اطلاعيه اي اينگونه خبرسازي ها را تکذيب کرد.
به گزارش "تهران سما" متن کامل اين اطلاعيه بدين شرح است:
به دنبال انتشار مطالب و اخبار خلاف واقع در برخي محافل رسانه اي مبني بر ملاقات شهردار تهران با برخي مقامات عالي رتبه نظام و اعلام نارضايتي مقام هاي ياد شده از حوزه فرهنگي، اجتماعي و رسانه اي شهرداري تهران به اطلاع مي رساند:
اين خبر از اساس کذب بوده و جناب آقاي دکتر قاليباف، شهردار محترم تهران درباره موضوعات طرح شده در اين اخبار، ملاقاتي با مقامات عالي رتبه نظام نداشته اند.
همچنين شايان ذکر است، در حال حاضر تغييرات مديريتي خاصي در دستور کار مديريت شهرداري تهران قرار نداشته و تنها با توجه به اينکه سازمان فرهنگي، هنري هم اکنون با حضور سرپرست اداره مي شود، از سوي شهردار تهران، آقاي "امير خوراکيان" براي تصدي رياست اين سازمان به هيات امنا معرفي شده اند که در صورت تصويب اعضاي محترم هيات امنا فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز خواهند کرد.
در پايان ضمن دعوت اين قبيل محافل رسانه اي به رعايت اصول و اخلاق حرفه اي، مجددا يادآور مي شود در حال حاضر هيچگونه تغيير مديريتي در دستور کار شهرداري تهران نيست.

تکذيب جابه جايي گسترده
مديران شهرداري

قائم مقام معاونت مالي و اداري و دبير کميسيون انتصابات شهرداري تهران جابه جايي گسترده مديران شهرداري تهران را تکذيب کرد.
به گزارش روابط عمومي معاونت مالي و اداري، ناصر اماني گفت: در آستانه برگزاري نشست فصلي زمزمه جابه جايي مديران شايعه شده و تصور اين است که شبيه نشست فصلي سال گذشته مراسم توديع و معارفه مديران شهرداري انجام خواهد شد که صحت ندارد.
قائم مقام معاونت مالي و اداري شهرداري تهران گفت: تعدادي از شرکت ها و سازمان ها که به دنبال تصويب لايحه ساماندهي در شوراي اسلامي شهر تهران دچار تغيير و تحول شده اند در اعضاي هيات مديره شان تغييراتي بايد صورت بگيرد که در دستور کميسيون انتصابات شهرداري تهران قرار دارد و به تدريج انجام خواهد شد اما در سطح معاونين و شهرداران مناطق تغييرات و جابه جايي نداريم و انتصابات روال عادي و طبيعي خود را  دارد.


 مدير عامل شرکت بهره برداري مترو خبر داد:
 پيش بيني افزايش استفاده از بليت اعتباري مترو در سال جاري تا مرز 75 درصد  

مديرعامل شرکت بهره برداري متروي تهران وحومه گفت: قيمت هاي جديد بليت مترو روز چهارشنبه، اول ارديبهشت ماه اجرايي مي شود.
به گزارش سما مهندس جعفر ربيعي با بيان اين مطلب اظهار کرد: براين اساس از اول ارديبهشت ماه مسافران براي بليت تک سفره بايد 250 تومان، بليت دو سفره 450 تومان و بليت 10 سفره 1400 تومان بپردازند.
وي افزود: همچنين نرخ جديد بليت اعتباري مدت دار يک روزه 450 تومان، سه روزه 900 تومان، هفت روزه 1700 تومان، سي روزه 5100 تومان، 90 روزه 13هزار تومان ، يکصد و هشتاد روزه 21 هزار تومان و يکساله 32هزار تومان خواهد بود.
مدير عامل شرکت بهره برداري مترو تصريح کرد: براساس مصوبه شوراي اسلامي شهر همچنين بليت هاي اعتباري مبلغ دار از دو هزار تومان تا 40 هزار تومان با طي مسافت صفر تا 10 کيلومتر 85 تومان، بليت هاي اعتباري مبلغ دار از دو هزار تا 40 هزار تومان از 10 تا 20 کيلومتر 90 تومان، اعتباري مبلغ دار از دو هزار تا 40 هزار تومان از 20 تا 30 کيلومتر 105 تومان، اعتباري مبلغ دار از دو هزار تا 40 هزار تومان طي مسافت 30 تا 40 کيلومتر 114 تومان و اعتباري مبلغ دار از دو هزار تا 40 هزار تومان در طي مسافت 40 کيلومتر به بالا 135 تومان خواهد بود.
وي در ادامه با بيان اينکه ميزان استفاده از بليت هاي اعتباري در مترو از ابتداي سال افزايش يافته است گفت: در سال گذشته حدود 62 درصد از مسافران مترو از بليت هاي اعتباري استفاده مي کردند که اکنون اين ميزان به 65 درصد رسيده است.
ربيعي تاکيد کرد: با توجه به اينکه نرخ بليت هاي تک سفره و دو سفره مترو امسال افزايش قابل توجه اي داشته پيش بيني مي شود مسافران مترو بيش از پيش از بليت هاي اعتباري استفاده کنند و امسال ميزان استفاده مسافران از بليت هاي اعتباري به 75 درصد برسد.


 مدير عامل شهرسازي و طرح هاي شهري شهرداري تهران خبر داد:
 طرح موضعي بازار تهران در دست بررسي است  

مدير کل شهرسازي و طرح هاي شهري شهرداري تهران با تاکيد بر تعامل مناسب شهرداري و سازمان ميراث فرهنگي براي ساماندهي بازار تهران گفت: طرح موضعي بازار تهران تهيه شده و در حال حاضر در دست بررسي است.
به گزارش سما» مهندس مجيد پاکساز با بيان اين که برگرداندن هويت مکاني تهران و نقاطي که در گذشته داراي هويت خاص بوده اند، در دست اقدام است، گفت: اين اقدام در قالب طرح هاي موضعي و با همکاري سازمان ميراث فرهنگي انجام مي شود و در طرح جامع نيز بر بافت هاي تاريخي تاکيد شده است .
وي افزود: در همين راستا و بر اساس مصوبه شوراي اسلامي شهر، توسط معاونت شهرسازي، مدير بافت تاريخي براي تهران تعيين شده است که اين موضوع را دنبال مي کند و اميدواريم با اين اقدامات بتوانيم بافت تاريخي و بناهاي با ارزش تهران را بهتر از گذشته حفظ کنيم.
پاکساز، از تهيه طرح موضعي بازار تهران خبر داد و گفت: اين طرح در حال حاضر تهيه شده است و در دست بررسي است و نشست هايي نيز در اين باره با سازمان ميراث فرهنگي داشته ايم .
وي با بيان اين که اجراي هر طرحي در زمينه ساماندهي بازار تهران بدون هماهنگي بين کارشناسان سازمان ميراث فرهنگي و شهرداري تهران بي نتيجه خواهد بود، افزود: تعاملات شهرداري، سازمان ميراث فرهنگي و ساير سازمان هاي مربوطه بستر مناسبي براي ساماندهي بازار تهران فراهم مي کند.
مدير کل شهرسازي و طرح هاي شهري ابراز اميدواري کرد که با تعامل و همفکري بدنه کارشناسي و تخصصي شهرداري تهران در معاونت شهرسازي و معماري و نيز سازمان ميراث فرهنگي بستر مناسبي براي ساماندهي بازار به عنوان بخش مهم اقتصادي شهرکه از قابليت هاي ارزشمند فرهنگي و تاريخي نيز برخوردار است، فراهم شود.


 پورزرندي خبر داد:
 پروژه اصلاح حساب هاي شهرداري تهران خاتمه يافت  

در جلسه امروز کميته اصلاح نظام مالي که با حضور رييس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران تشکيل شد، پروژه اصلاح حساب هاي شهرداري خاتمه يافت و قرار شد اين اصلاحات که مربوط به سال هاي گذشته بود در صورت هاي مالي سال 87 اعمال شود.
به گزارش "تهران سما" حسين محمد پورزرندي ، معاون مالي واداري  شهردار تهران ضمن بيان اين مطلب گفت: در صورتي که اين اصلاحات در حساب هاي مالي سال 87 اعمال شود، براي اولين بار در تاريخ شهرداري صورت هاي مالي قابل اظهار نظر خواهد بود.
وي افزود: روند چنين جرياني به شفاف سازي هر چه بيشتر نظام مالي شهرداري تهران منجر خواهد شد.
معاون مالي و اداري شهرداري تهران گفت: به دليل استفاده شهرداري تهران از حسابداري نقدي و محدوديت هاي اين حسابداري در گذشته امکان اخذ گزارش هاي صحيح و شفاف از سيستم مالي و صورت هاي آن وجود نداشته است.


 اخبار کوتاه 

مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران خبر  داد:
تجهيز تمام بزرگراه هاي شهر
به دوربين هاي ثبت تخلفات

مدير عامل شرکت کنترل ترافيک شهرداري تهران با بيان اينکه نصب دوربينهاي ثبت تخلفات در بزرگراه هاي شهر تاثيرات بسيار خوب و قابل توجه اي به دنبال داشته گفت: براي تجهيز تمام بزرگراه هاي شهر تهران با سرمايه گذاران بخش خصوصي قراردادي منعقد شده است تا طي 2 سال 200 دوربين ثبت تخلفات در بزرگراه هاي شهر نصب و راه اندازي شود.  به گزارش سما مهندس حجت الله بهروز با بيان اين مطلب اظهار کرد: اميدواريم با همکاري بخش خصوصي تا پايان سال 100 دوربين ثبت تخلفات در بزرگراه هايي که در اولويت قرار دارند نصب شود و سال آينده نيز 100 دوربين ديگر در ساير بزرگراه ها راه اندازي شود. وي افزود : آمارها نشان مي دهد با نصب اين دوربين ها، تخلفات رانندگي در بزرگراه هايي که به دوربين هاي ثبت تخلفات مجهز شده اند به شدت کاهش يافته و با رعايت سرعت مجاز در اين بزرگراه ها همچنين شاهد کاهش تصادفات و ترافيک بوده  ايم. بهروز با موفق دانستن طرح نصب دوربين هاي ثبت تخلفات در بزرگراه هاي شهر گفت: اين دوربين ها تمام طول بزرگراه ها را تحت پوشش قرار مي دهند به گونه اي که امکان ندارد تخلف خودرويي از ديد دوربين ها پنهان بماند و با استفاده از دوربين هاي ثبت تخلفات، کنترل بزرگراه ها بسيار آسان تر شده و تخلفات رانندگي ثبت و جريمه متخلفان به در منازل آنها ارسال مي شود. مديرعامل شرکت کنترل ترافيک شهر تهران بزرگراه هاي يادگار امام (ره)، حکيم، شيخ فضل الله، تهران - کرج را در اولويت تجهيز به سيستم ثبت تخلفات دانست و گفت: اميدواريم با همکاري بخش خصوصي بتوانيم هرچه سريعتر تمام بزگراره هاي تهران را به دوربين هاي ثبت تخلفات مجهز کنيم.
 
بهره برداري از پل مکانيزه  ايستگاهBRT  پل روشندلان

 
معاون حمل ونقل و ترافيک شهرداري منطقه هفت از بهره برداري مجدد ايستگاهBRT  بر روي پل روشندلان تا کمتر از يک ماه ديگر خبر داد.  به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه هفت ، "مهدي فقيري" با اعلام اين خبر گفت : ايستگاهBRT  برروي پل روشندلان با توجه به مکانيزه شدن پل عابر پياده آن و جمع آوري پل عابر پياده قديمي از ابتداي سال جاري  مسدود شده است. وي ادامه داد : هم اکنون مراحل نصب و مکانيزه شدن پل جديد براي استفاده راحت شهروندان به اين ايستگاه در حال اجراست و تا يکماه ديگر به اتمام مي رسد. معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري منطقه 7 افزود: همزمان با بهره برداري از اين پل، ايستگاهBRT  برروي آن نيز بازگشايي دوباره مي شود و شهروندان مي توانند از اين ايستگاه استفاده کنند. فقيري خاطر نشان کرد: نورپردازي و آماده سازي اين پل براي عبور اتوبوس هاي بي آرتي و ساير وسايل نقليه نيز به اتمام رسيده  است.
 
بازديد شوراياران محلات بيستگانه منطقه 15
از پروژه هاي آماده افتتاح

 شوراياران محلات بيستگانه منطقه 15 طي برنامه اي از پروژه هاي آماده افتتاح سطح محدوده منطقه بازديد به عمل آورده و از نزديک در جريان نحوه پيشرفت، امکانات و تجهيزات موجود قرار گرفتند.  به گزارش مردم سالا ري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 15، مهندس يزداني شهردار منطقه هدف از اين بازديد را آشنايي و اطلاع يافتن شوراياران با امکانات موجود در سطح محدوده و محلات همجوار ذکر کرد و خاطرنشان کرد: با اشراف به پروژه ها و امکانات و اعلام نيازها توسط شوراياران در جلسه ماهيانه، انشا»الله يک کار مضاعف در منطقه اجرا مي شود. بنابراين گزارش، در اين برنامه که حدود چهار ساعت به طول انجاميد شهردار، قائم مقام، معاونان، شهرداران نواحي و شوراياران محلات بيستگانه از نزديک از پروژه هاي مجموعه ورزشي غدير (دوقلو)، کلينيک تخصصي دندانپزشکي، بازار ميوه و تره بار، سراي محله، مجموعه هاي ورزشي و چمن مصنوعي شهيد بروجردي، پارک آموزش ترافيک، بوستان، سراي محله، مجموعه ورزشي و چمن مصنوعي کيانشهر جنوبي، مجموعه استخر و سوناي ولي عصر(عج) و پامچال و مجموعه ورزشي مشيريه از نزديک بازديد کردند. اين گزارش حاکي است ، شهردار منطقه در اين بازديد به تاريخ شروع، پيشرفت کار، تجهيزات و امکانات موجود، هزينه ، تاريخ بهره برداري و افتتاح و.... پروژه ها اشاره کرده و امکاناتي که درسال جديد درمحلات اضافه خواهد شد به اطلاع شوراياران رساند. شايان ذکر است، شوراياران نيز استقبال گرمي از برنامه بازديد داشتند و برگزاري چنين برنامه هايي را مثبت ارزيابي کردند.

راه اندازي اولين باشگاه چاقي
 براي شهروندان جنوب شرق تهران

علي محمدنژاد شهردار منطقه 14 از راه اندازي نخستين "باشگاه چاقي " در جنوب شرق تهران خبر داد. به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 14، علي محمدنژاد با اشاره به معضل اضافه وزن در زندگي ماشيني و کم تحرکي شهروندان گفت: به منظور پيشگيري  و مبارزه با مشکل چاقي و رژيمهاي نامناسب، نخستين باشگاه چاقي براي خدمات دهي در اين زمينه به شهروندان راه اندازي مي شود. وي با بيان اين مطلب که اعضاي باشگاه چاقي از دو جنبه مشاوره تغذيه و ورزش مناسب سود خواهند برد، اظهار داشت: باشگاه چاقي در ساختماني به مساحت 600 متر مربع و چهار طبقه با امکانات کامل دستگاه هاي بدنسازي طبي، پزشکان متخصص تغذيه و کارشناسان ورزشي فعاليت خواهد کرد. شهردار منطقه 14افزود: در باشگاه چاقي ،علاوه بر افرادي که داراي اضافه وزن هستند ،شهروندان کم وزن و بيش از حد لاغر مورد توجه قرار مي گيرند که مي توانند از کليه امکانات و تسهيلات اين باشگاه استفاده کنند.

مسير تردد وسايل نقليه و عابران پياده
در شمال تهران کاناليزه شد

بيش از يک ميليون متر طول ، خط کشي محوري در معابر شمال تهران با هدف کاناليزه کردن ، ساماندهي و ايمني تردد وسايل نقليه و عابران پياده اجرا شد .  به گزارش  سما  به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه يک ، مهندس حامد ميرزابيکي معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري اين منطقه با بيان مطلب فوق اظهار داشت: در سال 88 بيش از 100هزار و 700  متر طول خط کشي محوري سرد، 71هزار و 200  مترطول خط کشي محوري گرم،542 واحد خط کشي پارکينگ، 181 عدد خط کشي ايستگاه اتوبوس و 6 هزار و 327 بلوک عابر پياده ، 5 هزار و 424 متر مربع خط کشي سرعت گير، 256 خط کشي نوشتاري و... در منطقه از جمله اقدامات انجام شده بوده که با هزينه اي بالغ بر 25ميليارد ريال در حوزه ترافيک منطقه به اجرا رسيد. ميرزا بيکي افزود: خط کشي معابر به عنوان يکي از المان هاي افقي کنترل ترافيک، تاثير مهمي در تردد خودروها و نظم بخشيدن به ترافيک عبوري دارد، ايجاد ايمني تردد عابرين پياده با خط کشي عرضي خيابان ها و تنظيم حرکت خودروها با خط کشي محوري انجام مي شود.


 خبر  

محمدرضا خباز:
افزايش اختيارات مديريت شهري
 از برنامه هاي مهم مجلس است

مخبر کميسيون اقتصادي مجلس از افزايش اختيارات شوراها و شهرداري ها در برنامه 5 ساله پنجم خبر داد و گفت: افزايش اختيارات به اين بخش و واگذاري تمامي امور شهري، دغدغه مجلس را براي پرداختن به اهداف کلان کشور کاهش مي دهد.
به گزارش سما، محمدرضا خباز  با اشاره به اينکه افزايش اختيارات مديريت شهري در برنامه پنجم پيشنهاد شده گفت: نمايندگان مجلس، مديران شهرداري و اعضاي شوراها، حرف يکديگر را مي فهمند. بنابراين هر چقدر به آنها کمک کنيم، مسووليت مجلس کم مي شود. از اين رو براي اينکه نماينده ها به امور کلان کشور برسند، مي بايست در برخي امور شوراها جايگزين نماينده ها شوند.
نماينده مردم کاشمر در مجلس شوراي اسلامي در پايان اظهار داشت: مجلس هشتم 4 برنامه مهم را در الويت قرار داده است. يکي از اين تصميمات، بالابردن اختيارات شوراها خواهد بود. در اين راستا مذاکره اي شفاهي با دکتر لاريجاني رئيس مجلس نيز داشته ايم.
 
 طلايي اعلام کرد:
برگزاري اجلاس مشورتي کميسيون فرهنگي اجتماعي کلانشهرها در بوشهر

 رييس کميسيون فرهنگي، اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران گفت: در آستانه فرارسيدن روز شوراها، پانزدهمين اجلاس مشورتي کميسيون فرهنگي، اجتماعي کلانشهرها و مراکز استان ها به ميزباني استان بوشهر برگزار مي شود.
به گزارش سما، مرتضي طلايي با بيان اين مطلب اظهار داشت : پانزدهمين اجلاس مشورتي کميسيون فرهنگي اجتماعي کلانشهرها از تاريخ دوم ارديبهشت ماه به ميزباني شهر بوشهر و با حضور مسوولان کميسيون هاي فرهنگي اجتماعي شوراهاي اسلامي کلانشهرها و مراکز استانها برگزار خواهد شد .  وي گفت: در اجلاس بوشهر ضمن هم انديشي و تبادل نظر بين روساي کميسيون هاي فرهنگي، اجتماعي چند طرح نيز مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
رييس مجمع مشورتي کميسيون هاي فرهنگي اجتماعي کلانشهرها با ابراز خرسندي از برگزاري پانزدهمين اجلاس در شهر بوشهر خاطرنشان کرد: مردم ولايتمدار بوشهر نقش غيرقابل انکاري در حماسه 8 سال دفاع مقدس داشتند و بسيار خرسنديم که اين اجلاس به ميزباني مردم خونگرم جنوب کشور برگزار مي شود.
 
سامانه رتبه بندي پيمانکاران
 و مشاوران شهرداري تهران راه اندازي شد

 معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران در نظر دارد تا از طريق سامانه اينترنتي اقدام به ارزيابي و رتبه بندي پيمانکاران و مشاوران اين حوزه کند.
به گزارش "تهران سما " به نقل از روابط عمومي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، دکتر کاوه تيمورنژاد مدير کل برنامه ريزي و کنترل عملکرد شهرداري تهران ضمن اعلام اين خبر گفت: سامانه رتبه بندي پيمانکاران و مشاوران اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، سيستمي هوشمند و در وهله اول مبتني بر اطلاعات خوداظهاري مخاطبان است.
وي افزود: اين سامانه با دريافت اطلاعات اشخاص حقيقي و حقوقي و سازمان هاي مردم نهاد به پردازش اطلاعات پرداخته و داوطلبان موجه و مرتبط با فعاليت هاي خود را انتخاب نموده و از طريق پست الکترونيکي که داوطلبان دراختيار قرار داده اند، از آنها براي تکميل مدارک دعوت به عمل مي آورد. به گفته تيمورنژاد پس از تکميل مدارک و ارسال از طريق اينترنت، داوطلبان ملزم به ارائه اصل  مدارک در مراحل بعدي خواهند بود و در نهايت  داوطلبان پذيرفته شده با توجه به معيارهاي سازماني در سامانه مورد نظر رتبه بندي مي شوند.
وي با بيان اين که دسته بندي مورد نظر در اين سامانه براساس فعاليت هاي معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران تنظيم و در 8 شاخه تعريف شده است تصريح کرد:  شاخه آموزش و پژوهش، شاخه فناوري اطلاعات، شاخه تبليغات و اطلاع رساني، شاخه اجتماعي، شاخه فرهنگي، شاخه خدمات اجرايي، شاخه خدمات عمراني، شاخه ورزش در رتبه بندي اين سامانه تعريف شده است.
مدير کل برنامه ريزي و کنترل عملکرد شهرداري تهران با تاکيد بر واگذاري پروژه هاي اجتماعي و فرهنگي از طريق سامانه مذکور عنوان کرد: تمامي پيمانکاران و مشاوران دست اندرکار و متقاضي براي همکاري با شهرداري تهران در اسرع وقت به آدرس اينترنتي ir.tehran.//rotdeh:http: مراجعه نموده و فرم ثبت نام ابتدايي خوداظهاري و درخواست رتبه بندي را تکميل کنند.
 
همزمان با بازگشايي باند شمال و جنوب
روشنايي 10 کيلومتر از بزرگراه شهيد بابايي
 تامين شد
 
 
معاون فني و عمراني شهرداري منطقه 4 گفت: با نصب بيش از 300 پايه چراغ، روشنايي 10  کيلومتر از بزرگراه شهيد بابايي تامين شد. 
به گزارش مردم سالاري به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 4، محمد شيري با اعلام اين خبر و با اشاره به بازگشايي  باند شمالي و جنوبي بزرگراه شهيد بابايي در محدوده منطقه 4 گفت: با اتمام آسفالت رمپ و لوپ  ها و راستگردهاي باند شمالي و جنوبي بزرگراه شهيد بابايي، اين محور براي تردد خودروها  بازگشايي شد و خودروها مي توانند از محورهاي شمالي و جنوبي اين بزرگراه تردد مي کنند .
وي با اشاره به حجم بسيار بالاي پروژه بازسازي و بهسازي اين بزرگراه گفت: تعريض باند شمالي  بزرگراه شهيد بابايي با هدف تردد بيشتر خودروها    و جلوگيري از تصادفات احتمالي انجام شد.
شيري گفت : تامين روشنايي کامل بزرگراه با نصب 300 پايه چراغ،    احداث38000 متر مربع فضاي  سبز شامل کاشت درخت و درختچه و گلکاري در دو طرف بزرگراه، اجراي بيش از 6 کيلومتر تک  جدول و پخش 1800 تن آسفالت در رفيوژ وسط از جمله اقداماتي است که طي مدت يک ماه در  اين بزرگراه  انجام شده است.
شيري گفت: همچنين بيش از 22 کيلومتر گاردريل توسط معاونت حمل ونقل و ترافيک منطقه  جمع آوري شده که تا کنون 8 کيلومتر آن نصب شده و 4 کيلومتر ديگر نيز در دست نصب قرار دارد .

تقاطع بزرگراه ستاري- فردوس اصلا ح هندسي شد

 به منظور بهسازي شبکه معابر بزرگراهي و ايجاد دسترسي محلي تقاطع عمليات ساماندهي و اصلا ح هندسي بزرگراه ستاري بلوار فردوس اجرا شد. به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 5، حميدرضا معظمي، معاون حمل و نقل و ترافيک منطقه با اعلا م اين خبر گفت به منظور روان سازي تردد، بازگشايي گره ترافيکي و ارتقاي ايمني تردد عمليات اصلا ح هندسي و ايجاد دسترسي هاي محلي در شبکه معابر اصلي و فرعي سطح منطقه اجرا شد. وي با اشاره به حجم تردد ناشي از مراجعين به فروشگاه هاپير استار در بلوار فردوس مشکلا ت ترافيکي ايجاد شده گفت: به منظور روان سازي تردد پس از مطالعات صورت گرفته عمليات ساماندهي تقاطع بزرگراه ستاري- بلوار فردوس در قالب اصلا ح هندسي و تعريض معابر انجام شد.
معظمي ادامه داد: همزمان با ساماندهي تقاطع و اجراي اصلا ح هندسي عمليات تعريض در 2 لا ين راستگرد بزگراه ستاري به فردوس غرب و ستاري- فردوس جنوب با هدف افزايش ظرفيت سرويس دهي نيز اجرا شد.
معاون حمل و نقل و ترافيک حجم اجراي طرح را 3500 متر مربع اعلا م کرد و گفت: عمليات اصلا ح هندسي ستاري- فردوس با هزينه اي بالغ بر 500 ميليون ريال اجرا شد.