نسخه شماره 2243 - 1388/09/23 -


قلعه نويي: حضور در تورنمنت قطر توجيه فني ندارد

فيروز کريمي:
بهAFC، فيفا و دادگاه عالي ورزش شکايت مي کنم


عابدزاده: از تماشاگران اهوازي شکايت مي کنم


قطبي: هلي کوپتري فوتبال ايران را رصد مي کنم


پيرواني: با افشارزاده درگير نشده ام


جدول گلزنان داخلي و خارجي ليگ برتر فوتبال


اخبار خارجي


تارتار:راه آهن را از اين وضع خارج مي کنم


اخبار داخلي


 قلعه نويي: حضور در تورنمنت قطر توجيه فني ندارد  

سرمربي تيم فوتبال سپاهان گفت: فکر نمي کنم حضور در تورنمنت قطر توجيه فني داشته باشد.
به گزارش ايسنا: امير قلعه نويي  در پاسخ به اين سوال که مديرعامل باشگاه سپاهان اعلام کرده بر اساس تعهد سازمان ليگ، باشگاه ها تنها موظفند در تاريخ هاي فيفا به تيم ملي بازيکن بدهند گفت: بعد از نتايج ضعيف نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا و ناکامي تيم ملي در رسيدن به جام جهاني بايد اولويت مان اين باشد که نمايندگان ما در رقابت هاي فصل جديد ليگ قهرمانان با قدرت بيشتري شرکت کنند. اما ما به گونه اي برنامه ريزي کرده ايم که اين تيم ها هم در ليگ و هم در ليگ قهرمانان نتوانند با برنامه حاضر شوند. فکر مي کنم حرف هاي کامل را در اين باره ساکت زده است.
وي در پاسخ به اين سوال که ساکت اعلام کرده در تاريخ هايي غير از فيفا ديت، سپاهان به تيم ملي بازيکن نمي دهد گفت: بنده زير مجموعه ساکت هستم. او مديري فني و اجرايي است و هم اکنون هم عضو هيات رييسه سازمان ليگ است. مي خواهم تنها اين سوال را بپرسم که با حضور در تورنمنت به دنبال چه چيزي هستيم آيا به دنبال اين هستيم که به فوتبال ملي مان کمک کنيم؟ اين طور تنها به نمايندگان فوتبال ايران ضربه مي زنيم. فکر مي کنم حضور در تورنمنت قطر توجيه فني ندارد.
قلعه نويي ادامه داد: بازيکناني که به تيم ملي دعوت مي شود بايد در يک هفته سه بازي انجام دهند. يعني تقريبا هر دو روز يک بازي. اين در شرايطي که بازي در هواي شرجي قطر هم وضعيت را براي بازيکنان سخت مي کند. با اين شرايط آيا اين تورنمنت توجيه فني دارد؟ به اعتقاد من حضور تيم ملي در اين تورنمنت تصميمي غير کارشناسانه بود.


 فيروز کريمي:
 بهAFC، فيفا و دادگاه عالي ورزش شکايت مي کنم 

سرمربي تيم فوتبال داماش گيلان از شکايت خود عليه  مسوولان سازمان ليگ به ديوان عدالت اداري خبر داد و گفت که به زودي راي اين ديوان صادر خواهد شد.
به گزارش ايسنا: فيروز کريمي دوشبنه (امروز) درباره دعوت کميته  انضباطي از او گفت: اين دعوت به خاطر شکواييه اي بود که من ارايه کرده بودم وبراي پيگيري اين شکايت به فدراسيون فوتبال خواهم رفت. به غير از اين من به ديوان عدالت اداري هم شکايت کرده ام و اين ديوان به زودي راي خود را صادر خواهد کرد.
وي در پاسخ به اين سوال که برمبناي چه چيزي از مسوولان سازمان ليگ شکايت کرده ايد، گفت: به دليل اينکه آنها به صورت کتبي چيزي به من نداده بودند، قاضي اعلام کرد که براساس گفته هاي تلويزيوني عزيزمحمدي و عليپور اقدام خواهد کرد. ضمن اينکه من تمامي مدارک و مستندات خود را براي ارايه بهAFC ، فيفا و دادگاه عالي ورزش! از طريق دارالترجمه ترجمه کرده ام و از طريق يکي از دوستانم با اين سه نهاد ارتباط هايي برقرار کرده ام اما، به دليل اينکه کفاشيان اعلام کرده که به اين مساله رسيدگي مي کند، فعلا آن را مسکوت نگه مي دارم اما، اگر به اين موضوع رسيدگي نشود قطعا آن را به جريان خواهم انداخت و به اين نهاد ها هم شکايت خواهم برد.
کريمي افزود: اين همان برخورد قانوني و شديدي است که بعضي دوستان قياس به نفس کردند و فکر کردند برخورد شديد حتما بايد در انظار عمومي و در وسط ميدان باشد. همچنين از طريق مقام قضايي از باب تفتيش در زندگي شخصي شکايت کرده ام و شهودم را هم براي شهادت برده ام.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا با توجه به موضع گيري برخي نمايندگان مجلس با مجلس شوراي اسلامي هم رايزني داشته ايد، گفت: اين کار را انجام داده ام و با مقامات عالي رتبه هم رايزني کرده ام. طي هفته هاي آينده هم خدمت سعيدلو خواهم رفت و به او توضيحاتي خواهم داد. حتي به ديدار رييس شوراي عالي ورزش (احمدي نژاد) خواهم رفت و اطمينان دارم که او با سعه  صدر اين موضوع را بررسي خواهد کرد و دستورات موکد را صادر مي کند.
سرمربي داماش با بيان اينکه براي تمامي زحمت کشان فوتبال احترام قائلم گفت: بايد اين احترام دو طرفه باشد.ديروز به صورت شفاف اعلام نشده که منظور از اين ايده(اجراي منشور اخلاقي) چيست و چه کسي به صورت تفکيکي چه کاري انجام داده است. چه گناهي را در حريم فوتبال مرتکب شده ايم که ما را جزو منشوري ها قرار داده اند. اگر هم به دليل مسايل شخصي اين کار را انجام داده ام که تکليف مشخص است.
کريمي افزود: اگر به خاطر مسايل فوتبالي است بايد بگويند که کجا و با چه شرايطي اسم مان را در اين فهرست قرار داده اند. به کميته  برگزاري مسابقات مراجعه کرده ام و از آنها خواستم عدله  خود را ارايه دهند. پس از اينکه چيزي دستگيرم نشد، ملاحي واسطه شد. قرار شد ملاحي تمامي موارد را به همراه مصاحبه هاي من که به صورتCD  درآمده و تعداد نامه هايي که به باشگاه ارسال شده را دريافت کند.
ملاحي که عضو هيات رييسه  سازمان ليگ است، در زماني که نامه  کميته  مسابقات آمده مدير باشگاه من بوده است. اگر اين نامه آمده چرا او اعلام نکرده و اگر نامه اي وجود ندارد، چرا اسم من را آورده اند. اگر من در حريم فوتبال مشکلي داشته ام، آماده ام که آنها اعلام کنند و من قطعا هرگونه جريمه اي را مي پذيرم و آماده هرگونه برخورد قانوني هستم اما، اگر من کاري را به خلاف انجام نداده ام انتظار دارم که فدراسيون فوتبال برخورد کند در غير اين صورت خودم برخورد شديدي خواهم کرد.


 عابدزاده: از تماشاگران اهوازي شکايت مي کنم 

مربي دروازه بانان تيم فوتبال پرسپوليس گفت: اهوازي ها براي اينکه خود را تبرئه کنند چنين مسائلي را مطرح و اعلام مي کنند من به سمت آنها رفته ام.
به گزارش فارس: احمدرضا عابدزاده  در خصوص اينکه اعلام کرده اند وي به سمت تماشاگران اهوازي رفته; اظهار داشت: واقعا متاسفم که چنين حرف هايي را بيان مي کنند. دوربين ها وجود داشته است و تمام صحنه ها را ضبط کرده است.
وي ادامه داد: ترسي از کسي ندارم و اگر کاري انجام دهم مي گويم. با عزيز محمدي، رئيس سازمان ليگ صحبت کردم و همه مشکلات را مي داند و به زودي با متخلفان برخورد خواهد شد.
مربي دروازه بانان پرسپوليس تصريح کرد: اهوازي ها براي اينکه خود را تبرئه کنند چنين مسائلي را مطرح مي کنند که اصلا قابل قبول نيست. من اگر مي خواستم جواب آنها را دهم چرا پس از اتمام بازي اين کار را کنم; در همان ابتدا عکس العمل نشان مي دادم.
عابدزاده عنوان کرد: اميدوارم اهوازي ها به دنبال توجيه کار خود نباشند و منتظر باشند مراجع قانوني در اين مورد تصميم بگيرند.
وي تاکيد کرد: برخورد تماشاگران اهوازي را فراموش نخواهم کرد و حتما از طريق مراجع قانوني پيگيري خواهم کرد.  عابدزاده در مورد ميثاق معمارزاده، خاطرنشان کرد: معمارزاده مصدوم شده است و اميدوارم هرچه زودتر بهبود يابد و بتواند براي پرسپوليس به ميدان برود. او بايد خود را نشان دهد و با اين مشکلات کنار آيد.
وي افزود: من نيز با اين مصدوميت ها روبرو شده ام، اما با تلاش و کوشش به خواسته هاي خود رسيدم. او نيز مي تواند با تمرينات فشرده به ميادين بازگردد.
عابدزاده درباره شرايط پرسپوليس اظهار داشت: هم اکنون وضعيت خوبي داريم و در بازي برابر استقلال اهواز نيز مستحق شکست نبوديم. ميلاد ميداودي ضربه استثنايي و بسيار خوبي زد.


 قطبي: هلي کوپتري فوتبال ايران را رصد مي کنم 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: وظيفه دارم که به صورت هلي کوپتري فوتبال کشور را رصد کرده و به پيشرفت آن کمک کنم.
به گزارش ايسنا: افشين قطبي  تصريح کرد: در هر کجا که کار کردم آگاهي از سطح توانمندي بازيکنان رده هاي مختلف از وظايف سرمربي تيم ملي بزرگسالان بوده است. من هم در زماني که سرمربي تيم ملي بزرگسالان ايران هستم، معتقدم که بايد به صورت هلي کوپتري فوتبال کشور را رصد کرده و ميزان توانمندي بازيکنان مستعد مختلف را ببينم. سعي مي کنم بازي تيم هاي ملي در رده هاي سني مختلف را ببينم و از اين طريق در جريان روند بازيکن سازي در فوتبال ايران باشم.
قطبي گفت: آمار مي گويد که کساني که در تيم هاي پايه و اميد کشورشان بازي مي کنند،10 درصدشان به تيم ملي بزرگسالان راه مي يابند. لذا بهتر است ما در تيم هاي پايه شماره ها را بيشتر کنيم و بگذاريم بين جمعيت گسترده تري رقابت برقرار باشد تا در آينده تيم بزرگسالان قوي تري داشته باشيم. ما بايد به بازيکنان متعدد ميدان داده و سعي کنيم تجربيات شان بيشتر شود.
وي که تماشاگر ديدار تيم ملي جوانان ايران برابر ازبکستان بود، اظهار کرد: ايران بازي خوبي برابر ازبکستان به نمايش گذاشت اما، در نهايت کار به تساوي کشيده شد. از نوع کار "علي دوستي" خوشم آمد چرا که به خوبي در نيمه دوم تغيير سيستم داد و بازيکنانش توانستند موقعيت هاي زيادي را روي دروازه حريف ايجاد کنند.
وي افزود: ما بايد براي پيشرفت فوتبال کشور تلاش کنيم تا اين روند بازيکن سازي ادامه داشته باشد و همه مربيان در اين راستا به يکديگر کمک کنند. در مدتي که سرمربي تيم ايران بودم، سعي کردم به سهم خودم حلقه هاي مربيان تيم ملي در تمامي رده هاي سني به هم نزديک شوند. ما بايد با يکديگر همکاري کنيم تا سهم عمده اي در پيشرفت فوتبال ايران داشته باشيم. در تيم جوانان ديدم که بازيکنان مستعد و توانمند زيادي وجود دارند که بهتر است تجربيات بين المللي آنها را بيشتر کنيم.


 پيرواني: با افشارزاده درگير نشده ام 

سرمربي تيم فوتبال اميد گفت: هيچ وقت نگفته ام مي خواهم همکاري ام را با اين تيم قطع کنم. به گزارش فراس: غلامحسين پيرواني  درباره اينکه گفته مي شود به دليل اظهارات بهرام افشارزاده فقط مي خواهد تا پايان امسال با تيم اميد همکاري کند، عنوان کرد: من هيچ وقت چنين حرفي نزده ام و به کار خودم در اين تيم ادامه مي دهم. قرارداد من با فدراسيون تا پايان سال است و شايد بعضي ها به همين دليل اين شايعه را درست کردند.
وي افزود: با افشارزاده درگيري نداشته ام. 11 سال در تيم مقاومت بودم و در اين مدت از تيم هاي ديگري پيشنهادهاي بالاتري داشتم اما حاضر نبودم به تيم نارو بزنم و اکنون هم در مورد تيم اميد همين رويه را دارم.  پيرواني در مورد اردوهاي برگزار شده و اردوي فعلي گفت: در اين اردوها 6 جلسه تمرين تاکتيکي را انجام مي دهيم. بازي بين خود بازيکنان برگزار مي شود. درهاي تيم اميد به روي بازيکنان خوب باز است.


 جدول گلزنان داخلي و خارجي ليگ برتر فوتبال 

فوتبال بدون گل زدن و گل خوردن معنايي ندارد و يکي از آماري که در طول يک فصل مورد توجه قرار مي گيرد گلزنان ليگ برتر است.
به گزارش ايسنا، در هفته نوزدهم ليگ برتر، بر خلاف انتظارات علي کريمي مهاجم تيم استيل آذين موفق به گلزني نشد و عماد رضا و ادينهو دو رقيب اصلي کريمي با گلزني در بازي هاي اين هفته خود را به صدر جدول نزديک کردند. تا پايان هفته نوزدهم در ليگ برتر نوزدهم 450 گل به ثمر رسيده و 172 بازيکن موفق به گلزني شده اند.
11 گل: علي کريمي(استيل آذين تهران)
10 گل: کريم انصاري فرد(سايپا تهران) عماد رضا (سپاهان اصفهان)
9گل: ادينهو لوسيانو(مس کرمان)
8گل: آرش برهاني (استقلال تهران) هادي اصغري(پاس همدان) محمد ابراهيمي (تراکتورسازي تبريز) داوود حقي (صبا قم) مهدي رجب زاده (مس کرمان) ميلاد ميداودي (استقلال اهواز)
7گل: کريم باقري (پرسپوليس تهران) ميلاد زنيدپور (راه آهن تهران)
6گل: آدريانو الوز (ملوان انزلي) احمد جمشيديان (سپاهان اصفهان) محمد غلامي(استيل آذين تهران) امير محبي (تراکتورسازي تبريز) محمدرضا خلعتبري (ذوب آهن اصفهان)
5گل: هادي نوروزي (پرسپوليس تهران) عبدالرضا بازياري، محمد احمدپوري (شاهين بوشهر) فريدون فضلي، عباس محمدرضايي (صبا قم) اسماعيل فرهادي(ذوب آهن اصفهان) ايمان رزاقي راد (پيکان قزوين) ابراهيم صادقي (سايپا تهران) فرهاد خيرخواه (تراکتورسازي تبريز) امين متوسل زاده(مقاومت سپاسي شيراز)فرهاد مجيدي (استقلال تهران)ابراهيم توره(سپاهان اصفهان)
4گل: هوار محمد (پرسپوليس تهران) محمد نوري (صبا قم) سعيد خاني(ابومسلم مشهد) اسماعيل شريفات، هادي خنيفر (استقلال اهواز)، شهرام گودرزي (مقاومت سپاسي شيراز) مجيد خدابنده لو (پيکان قزوين) مهدي خيري (سايپا تهران)
جدول گلزنان خارجي ليگ برتر
عماد محمد رضا مهاجم سپاهان براي دومين هفته متوالي گلزني کرد و در بين بازيکنان خارجي اولين نفري شد که تعداد گل هاي خود را دو رقمي کرد. ادينهو نيز با يک گل فاصله خود را با اين بازيکن عراقي حفظ کرد. در هفته گذشته لوئيز کارلوس براي پيکان و فيليپه دي سوزا براي ملوان گلزن کردند و نام خود را در بين گلزني خارجي ليگ برتر ثبت کردند. تا هفته نوزدهم 22 بازيکن خارجي موفق به گلزني شده و 59 گل به ثمر رسانده اند.
10گل: عماد رضا (سپاهان اصفهان)
9گل: ادينهو لوسيانو(مس کرمان)
6گل: آدريانو الوز (ملوان انزلي)
5گل: ابراهيم توره(سپاهان اصفهان)
4گل: هوار محمد(پرسپوليس تهران)
3گل: ايگور کاسترو ( ذوب آهن) عيسي ترائوره(راه آهن تهران)
2گل: جاسم کرار ( تراکتورسازي) وسلي برازيليا ( پرسپوليس) ايوان پترويچ (شاهين بوشهر) لک چيرا(استيل آذين)
يک گل: محمود آمنه، صالح سدير، محمد زينو(راه آهن تهران) فرانک آتسو(استقلال اهواز) جابا موجيري(فولاد خوزستان) فابيو جانواريو(استقلال) مارسيو جيوانيني، پائولو زالترون(مس) لئوناردو پيمنتا(تراکتورسازي) لوئيز کارلوس(پيکان) فيليپه دي سوزا (ملوان)


 اخبار خارجي 

پيروزي آستون ويلا  در زمين منچستر پس از 26 سال

تيم فوتبال آستون ويلا به حسرت 26 ساله کسب پيروزي در خانه منچستريونايتد پايان داد.
به گزارش  فارس آستون ويلا  که  در هفته شانزدهم ليگ برتر به ميهماني شاگردان سر آلکس فرگوسن رفت با تک گل دقيقه 21 اگبن باوئر، به سه امتياز باارزش رسيد و پس از سال 1983 که در اولدترافورد رنگ پيروزي را به چشم ديده بود، موفق به تکرار چنين نتيجه اي شد.
 در ديداري ديگر چلسي، پيشتاز اين پيکارها مقابل اورتون، تيم دوم شهر ليورپول متوقف شد و تساوي 3 بر 3 را کسب کرد.

بکام:  در جام جهاني بازي خواهم کرد

بازيکن باسابقه تيم ملي فوتبال انگليس گفت: دوست دارم در 40 سالگي در جام جهاني بازي کنم.
به گزارش فارس و به نقل از رويترز "ديويد بکام " اظهار داشت: مسابقات جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي  ، آخرين دوره اي نخواهد بود که من حاضر هستم زيرا مايل هستم در جام جهاني 2014 که به نزديکي 40 سالگي مي رسم،  در اين مسابقات نيز حضور پيدا کنم.
وي افزود: با تمام وجود تلاش مي کنم آماده باشم و بتوانم در همه حال در خدمت تيم ملي انگليس قرار بگيرم.
اين هافبک 34 ساله عنوان کرد: با توجه به حضور جمعي زياد از بهترين ها، مطمئن نيستم در جام جهاني 2010 در تيم کشورم حضور داشته باشم. با اين حال سعي در برنامه ريزي حتي براي حضور در جام جهاني برزيل دارم.

برتري بارسلونا  و رئال مادريد در لا ليگا

در اولين شب از هفته چهاردهم لاليگا اسپانيا بارسلونا با پيروزي در دربي کاتالونيا صدرنشيني خود را تثبيت کرد.
به گزارش فارس، شاگردان جوزپه گوارديولا در نيوکمپ با تک گل زلاتان ابراهيموويچ از روي نقطه پنالتي برابر اسپانيول به پيروزي رسيده و قاطعانه تر از قبل بر صدر جدول لاليگا تکيه زدند.
پنالتي گرفته شده از سوي ايتورالده گونسالس از ديد روزنامه آس و مارکا مشکوک بود و از ديد اسپورت کاتالونيا کاملا درست، اما بسياري اين پنالتي را هديه داور به بارسلونا توصيف کردند.
در ديگر ديدار حساس  رئال مادريد در مستايا ميهمان والنسيا بود و به برتري 3 بر 2 رسيد.
يک بازي سخت و خسته کننده که در نيمه اول مصدوميت جدي په په و انتقال او به بيمارستان را به همراه داشت.


 تارتار:راه آهن را از اين وضع خارج مي کنم 

سرمربي جديد تيم فوتبال راه آهن گفت: به دليل اينکه دستيار ارني برندتس بودم تا ابد از ضعف او صحبتي نمي کنم.
به گزارش فارس:مهدي تارتار درباره انتخابش به عنوان سرمربي تيم و اينکه چرا باشگاه راه آهن از ابتدا وي را به عنوان سرمربي انتخاب نکرد، اظهار داشت: قبل از شروع فصل يکي از کساني بودم که مي گفتم باشگاه بايد مربي خوب خارجي استخدام کند. انصافا ارني برندتس مربي خوبي بود و من از اين مربي چيزهاي زيادي ياد گرفتم.
وي ادامه داد: برندتس مربي بدشانسي بود. ضمن اينکه ناداوري ها در بعضي بازي ها باعث شد امتيازهاي خوبي را از دست بدهيم. در مقابل تيم هاي بزرگ نتايج خوبي گرفتيم و بازي هاي خوبي را در ليگ انجام داديم.
وي  در مورد برندش گفت: ايشان مربي خوب و زحمتکشي بود و من هميشه با تمام وجود با او همکاري مي کردم. هر آدمي نقاط قوت و ضعف دارد و من به دليل همکاري که با برندتس داشتم تا ابد از ضعف او حرفي نمي زنم. يکي از مشکلات مربيان خارجي در ايران بلد نبودن زبان توسط بازيکنان است. مربي قبل از بازي با حرف هاي خود مي تواند بازيکن را تهييج کند.
وي تاکيد کرد: در هر صورت من با توجه به شناخت و توان تيم اين مسئوليت را قبول کردم و با وجودي که کار سختي پيش رو دارم اما فکر مي کنم مي توان تيم را از اين وضعيت خارج کرد.


 اخبار داخلي 

سپاهان رکورد پرسپوليس را مي شکند

تيم فوتبال سپاهان در صورت کسب 4 پيروزي متوالي ديگر رکورد پرسپوليس را مي شکند.
به گزارش  فارس، سپاهان در هفته نوزدهم ليگ برتر در ششمين بازي متوالي با برد از زمين خارج شد و از سد مس کرمان گذشت که با تعويض سرمربي خود سعي کرده بود از بحران خارج شود.
اين تيم از هفته چهاردهم مقابل راه آهن پيروزي هاي خود را آغاز کرده و به ترتيب ابومسلم، پيکان، پرسپوليس، استقلال و مس کرمان را در هفته هاي اخير شکست داده است. رکورد بيشترين برد متوالي سپاهان در ليگ برتر مربوط به فصل 81-82است که اين تيم در 8 بازي پشت سر هم پيروز شد.
سپاهان براي تکرار رکورد خود بايد در دو بازي آينده مقابل سپاسي و استقلال اهواز پيروز شود اما رکورد بيشترين پيروزي متوالي در ليگ برتر از آن پرسپوليس است که در فصل 86-87، 9 بازي متوالي پيروز شده است.
رقابت هاي ليگ برتر با حساسيت خاصي دنبال مي شود و در اين ميان سپاهان با 40 امتياز در صدر جدول جاي خود را تا حدود زيادي تثبيت کرده است.

سعيدلو:
کيش محل مناسبي براي برگزاري مسابقات است

رئيس سازمان تربيت بدني گفت: جزيره کيش با توجه به امکانات خوب ورزشي محل مناسبي براي برگزاري مسابقات داخلي و بين المللي است.
به گزارش ايسنا: علي سعيدلو افزود:بهره مندي از فضاهاي مختلف ورزش در کيش اعم از انواع ورزش هاي آبي، اسکيت، دوچرخه سواري، ژيمناستيک و ديگر رشته ها قرار داشتن سرانه  ورزشي کيش در سطح استانداردهاي جهاني کيش را به پايگاه مناسبي براي برگزاري مسابقات داخلي و بين الملل تبديل کرده است.
وي تاکيد کرد: با برنامه ريزي مناسب و استفاده از مزاياي مناطق آزاد مبتني بر عدم اخذ ويزا براي ورزشکاران خارجي وهمين طور امکانات ورزشي استاندارد در جزيره کيش مي توان نسبت به برگزاري هرچه بيشتر مسابقات بين المللي و اردوهاي تدارکاتي خارجي در کيش اقدام کرد.

تراکتور وسلي را نمي خواهد

 باشگاه تراکتورسازي خبر جذب مهاجم برزيلي سابق پرسپوليس را تکذيب کرد.
به گزارش فارس، روابط عمومي باشگاه تراکتورسازي خبر چند روز قبل منتشر شده مبني بر تمايل باشگاه تراکتورسازي براي جذب وسلي برزيليا را تکذيب کرد.
اين باشگاه اعلام کرد براي جذب اين بازيکن نه درخواستي به باشگاه پرسپوليس داده و نه چنين قصدي دارد.
باشگاه پرسپوليس چندي قبل به دليل غيبت غيرموجه وسلي در بازگشت از برزيل اين بازيکن را کنار گذاشت و قراردادش را فسخ کرد.

 تهران ميزبان قهرماني کشوري بانوان معلول

 چهارمين دوره رقابت هاي قهرماني کشور بوچيا در بخش بانوان از سه شنبه 24 آذرماه سال جاري در کمپ تيم هاي ملي جانبازان و معلولان با حضور نمايندگاني از 10 استان سراسر کشور آغاز مي شود.
به گزارش ايسنا، اين مسابقات که در سه بخش انفرادي، دوبل و تيمي انجام مي شود به مدت سه روز، تا 27 آذر در تهران ادامه خواهد يافت.
ورزشکاران اين رشته داراي معلوليت هاي حاد CP ، بيماري هاي عصبي عضلاني و افراد داراي ضايعات شديد نخاعي هستند.

کفاشيان:
اولويت ما فوتبال تيم ملي است

رييس فدراسيون فوتبال ايران گفت: اولويت ما تيم ملي است و سعي مي کنيم برنامه باشگاه ها را در کميته فني و سازمان ليگ هماهنگ کنيم.
علي کفاشيان در گفت وگو با ايسنا،درمورد انتقاد برخي از تيم هاي ليگ برتري مبني بر در اختيار گذاشتن بازيکنانشان به تيم ملي در زمان هاي غير فيفا دي اظهار کرد: اولويت ما تيم ملي است و سعي مي کنيم برنامه  باشگاه ها را در جلساتي که در کميته فني خواهيم داشت و مصوباتي که به سازمان ليگ مي دهيم با تيم ملي هماهنگ کنيم. اين مشکل قطعا با تعامل طرفين حل خواهد شد.